"Бахмут був потрібен не Росії, а Пригожину": ПВК "Вагнера" уже поплатилися за свою помилку, - Дикий

Місто Бахмут на Донеччині, за яке уже 9 місяців точаться бої, насправді не має ніякого стратегічного значення для країни-агресорки Росії. Проте саме цей населений пункт обрав своєю жертвою власник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин, який хотів захопити місто і таким чином підняти себе в очах російського диктатора Володимира Путіна, передають Патріоти України.

Але план Пригожина зі "швидкого захоплення міста силами вагнерівців" провалився з тріском. Оскільки найманці його ПВК не могли самостійно нічого вдіяти, на штурм міста поступово перекидали все більше кадрових російських військ, а самі вагнерівці під Бахмутом фактично вже "закінчилися". Про це розповів політичний і військовий експерт, колишній командир взводу батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в інтерв’ю Главреду.

За його словами, Бахмут, найімовірніше, став жертвою внутрішніх розбірок всередині Росії. "Нагадаю, що історія штурму Бахмута – це від початку історія ПВК "Вагнер" і ролі Пригожина у цій війні. Взагалі бої за Бахмут тривають давно, але саме запеклі бої, які почалися восени, почалися якраз на фоні того, що всередині Росії назріла певна криза, і такий собі Пригожин вирішив показати Путіну, що путінські генерали нічого не варті, а він, цивільний Пригожин, набирає собі ув’язнених з Гулагу та воює "по-справжньому", – зазначає Дикий.

Пригожин хотів показати Путіну, нібито його приватна військова компанія здатна на те, чого не може регулярна російська армія. Тому історія штурму Бахмута почалася з того, що Пригожин намагався продемонструвати, нібито він робить те, чого не роблять Шойгу і Герасимов.

Проте чим масштабнішими ставали бої за Бахмут, тим більше туди втягувалися регулярні частини російської окупаційної армії, а роль ПВК "Вагнера" у цьому штурмі зменшувалася.

"І тут треба одразу розуміти, що не було жодного дня, коли б за Бахмут воювали лише "вагнерівці" – увесь цей час регулярні частини і прикривали їх з флангу, і надавали артилерійську підтримку, і авіації своєї у "вагнерівців" ніколи не було, але авіапідтримка теж була. Але в ролі штурмової піхоти і основної ударної сили виступали саме "вагнерівські" зеки", – пояснив політичний і військовий експерт.

Вагнерівці під Бахмутом "закінчуються"

Чим би не завершилася епопея з обороною Бахмута, очевидно, що кампанія ПВК "Вагнера" як почалася з цього міста, так там і закінчиться, зазначає Дикий.

"У прямому фізичному сенсі, "вагнери" закінчилися. І тому в усіх цих боях, про які ми говоримо зараз, "вагнери" присутні, але це вже останні – їх далеко не стільки, щоб дотиснути навіть кілька останніх кварталів Бахмута. І наразі вже увесь тягар боїв там на себе взяли десантно-штурмові війська Росії, тобто кадрові десантні частини, не з мобілізованих, а які залишилися з контрактників", – розповів експерт.

За словами Дикого, штурм Бахмута почався саме з Пригожина, який хотів показати Путіну якусь "переможеньку". При цьому вибір міг впасти саме на це місто випадково.

Джерело: Главред

Не підлягає відновленню: Російська ракета зруйнувала московську церкву

неділя, 23 лютий 2025, 15:52

У Кривому Розі внаслідок російського ракетного удару зруйновано храм Первомученика і архідиякона Стефана, що належить Українській православній церкві Московського патріархату. Про це повідомляє "Радіо Свобода", передають Патріоти України. Настоятель хр...

"Вже дістаємо на відстані 1700 км": Сирський - про удари по РФ

неділя, 23 лютий 2025, 15:38

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що плани РФ залишаються нереалізованими, що не дає російському керівництву оголосити «перемогу». Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на трансляцію форуму «Україна. Рік 202...