Бажав "мирного возз'єднання" КНР та Тайваню: Помер екслідер Китаю

У середу, 30 листопада, у віці 96 років помер колишній президент Китаю Цзян Цземінь. Причиною смерті стали лейкемія та поліорганна недостатність. Про це повідомляє міжнародне інформагентство Reuters, передають Патріоти України.

Цзян помер о 12:13 (04:13 за Грінвічем) у своєму рідному місті Шанхаї. "Смерть товариша Цзян Цземіня є незліченною втратою для нашої партії, наших збройних сил і нашого народу всіх етнічних груп", – йдеться у листі правлячої Комуністичної партії, парламенту, Кабінету міністрів та військових.

Цзян Цземіня у ньому описали як видатного лідера з високим авторитетом, великого марксиста, державного діяча, військового стратега та дипломата, а також давно випробуваного комуністичного борця.

У нього залишилися дружина, двоє синів та двоє онуків.

Коли Цзян змінив Ден Сяопіна на посаді лідера у 1989 році, Китай все ще перебував на ранніх стадіях економічної модернізації.

Протягом 13 років як генеральний секретар Комуністичної партії, вищої посади в Китаї, він керував сходженням Китаю до світової економічної могутності. Він також виділявся своєю позицією щодо "мирного возз'єднання материкового Китаю та Тайваню".

Після різанини на площі Тяньаньмень в 1989 році Захід уникав Китаю, на чолі з Цзяном як його головний лідер, але він успішно реінтегрувався в міжнародне співтовариство, відновивши суверенітет над Гонконгом, вигравши заявку на проведення Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні. організацію торгівлі.

Цзян народився у східному Китаї у 1926 році та здобув освіту в докомуністичному Шанхаї, здобувши спеціальність інженера-електрика. Він вступив у партію, коли навчався у коледжі, і навчався у колишньому Радянському Союзі у 1950-х роках. Поступово піднімаючись партійними сходами, він став міністром електронної промисловості в 1983 році, а через два роки був призначений мером Шанхаю.

Як пише CNN, Цзян був відомий своєю пристрастю хвалитися своїми знаннями, читаючи Геттісберзьке звернення Авраама Лінкольна англійською мовою і виконуючи "O Sole Mio" італійською мовою перед іноземними високопосадовцями.

Побив табуреткою брата: У Краснодарі встановили білборд із загиблим в Україні окупантом (фото)

четвер, 9 лютий 2023, 0:29

У Краснодарі встановили білборд із загиблим на війні проти України окупантом Артуром Єгіняном, який кілька років тому був засуджений за побиття табуреткою свого брата. Про це повідомляють місцеві медіа, передають Патріоти України. Єгіняна пішов на фрон...

Теми обговорення були дуже дивними: Путін несподівано вночі скликав Радбез РФ

середа, 8 лютий 2023, 23:42

Пізно увечері в середу, 8 лютого, російський президент Володимир Путін вирішив зібрати нараду з постійними членами Ради безпеки. Офіційно головними темами наради називають підвищення пожежної безпеки та зниження ризиків паводків. Про це повідомляють ро...