У середу, 30 листопада, у віці 96 років помер колишній президент Китаю Цзян Цземінь. Причиною смерті стали лейкемія та поліорганна недостатність. Про це повідомляє міжнародне інформагентство Reuters, передають Патріоти України.
Цзян помер о 12:13 (04:13 за Грінвічем) у своєму рідному місті Шанхаї. "Смерть товариша Цзян Цземіня є незліченною втратою для нашої партії, наших збройних сил і нашого народу всіх етнічних груп", – йдеться у листі правлячої Комуністичної партії, парламенту, Кабінету міністрів та військових.
Цзян Цземіня у ньому описали як видатного лідера з високим авторитетом, великого марксиста, державного діяча, військового стратега та дипломата, а також давно випробуваного комуністичного борця.
У нього залишилися дружина, двоє синів та двоє онуків.
Коли Цзян змінив Ден Сяопіна на посаді лідера у 1989 році, Китай все ще перебував на ранніх стадіях економічної модернізації.
Протягом 13 років як генеральний секретар Комуністичної партії, вищої посади в Китаї, він керував сходженням Китаю до світової економічної могутності. Він також виділявся своєю позицією щодо "мирного возз'єднання материкового Китаю та Тайваню".
Після різанини на площі Тяньаньмень в 1989 році Захід уникав Китаю, на чолі з Цзяном як його головний лідер, але він успішно реінтегрувався в міжнародне співтовариство, відновивши суверенітет над Гонконгом, вигравши заявку на проведення Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні. організацію торгівлі.
Цзян народився у східному Китаї у 1926 році та здобув освіту в докомуністичному Шанхаї, здобувши спеціальність інженера-електрика. Він вступив у партію, коли навчався у коледжі, і навчався у колишньому Радянському Союзі у 1950-х роках. Поступово піднімаючись партійними сходами, він став міністром електронної промисловості в 1983 році, а через два роки був призначений мером Шанхаю.
Як пише CNN, Цзян був відомий своєю пристрастю хвалитися своїми знаннями, читаючи Геттісберзьке звернення Авраама Лінкольна англійською мовою і виконуючи "O Sole Mio" італійською мовою перед іноземними високопосадовцями.
Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...