Білорусь будує військове містечко за 40 кілометрів від кордону з Україною. Це пов’язано із тим, що Росія готується до нової хвилі мобілізації - ще більшої, ніж у 2022 році. Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в ексклюзивному інтерв’ю TSN.UA, передають Патріоти України.
Нагадаємо, якповідомляє білоруська служба “Радіо Свобода” перша черга будівництва військового містечка в Білорусі вже має бути зведена в березні 2024 року. А Лукашенко раніше повідомляв про те, що створюється Південне оперативне командування.
Олександр Коваленко розповів, що Білорусь вже давно відіграє роль країни, яка є майданчиком для інформаційно-психологічної спецоперації проти України. У першу чергу мілітарного порядку — тобто яка становить загрозу.
“Саме тому ми на північному плацдармі укріплювали наші рубежі. Генерал Наєв, наприклад, регулярно демонструє, наскільки ці рубежі укріплюються, і що в нас є захист з північного напрямку. А в іншому Білорусь — це маріонетка, яка використовується Росією станом на сьогодні як майданчик. Ну не тільки для ІПСО (інформаційно-психологічних операцій), а також для майбутньої підготовки своїх мобілізованих, що відбувалося в 2022 році та навіть у 2023 у першому кварталі”, — каже Олександр Коваленко.
Росія саме на території Білорусі готувала своїх мобілізованих, яких в рамках так званої часткової мобілізації було призвано до лав російських окупаційних військ, нагадав військово-політичний оглядач.
“Я скажу так: після закінчення так званих виборів президента Росії, там розпочнеться нова хвиля мобілізації. Але вона буде значно більша, аніж та часткова мобілізація, яку ми могли спостерігати наприкінці вересня 2022 року. І Росії потрібні, відповідно, якісь потужності для підготовки цих мобілізованих. Бо якщо ти відправляєш якогось там середньостатистичного, я не знаю, програміста з Магадану в зону бойових дій без відповідної підготовки, то це — живе м'ясо. Якщо тобі потрібно живе м'ясо, а в більшості своєму росіяни так само і потрібні Путіну, то їх можна так використовувати”, — розповів Олександр Коваленко.
Однак, за його словами, Росії потрібно щось більше: формування нових підрозділів, відновлення боєздатності, ротація і водночас не втратити ті позиції, які вони зараз контролюють.
“І в перспективі ще отримання нових позицій, тобто просування під час наступу. Отже, якась частина від мобілізованих буде відправлятися на підготовку. А ця частина, чи може вона повністю, якщо ми говоримо про мобілізацію 500 тисяч, чи може вона повністю бути підготовленою на території Російської Федерації? Ні, такого ресурсу там немає”, — каже Олександр Коваленко. Він зазначив, що на території Росії немає такої кількості полігонів, військових частин, казарм, які могли б розмістити таке угруповання.
“Тому, відповідно, Білорусь буде використовуватись саме для цього. Для підготовки росіян під час їхньої нової хвилі мобілізації. І тому після так званих виборів президента Російської Федерації ми побачимо, як до Білорусі будуть прямувати нові ешелони з особовим складом для розміщення та підготовки”, — розповів Олександр Коваленко. За його словами, таке близьке розташування військового містечка до кордону не може бути пов'язано з якимись загрозами для України.
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...