"Більше тижня без світла": Експерт описав "контрольований блекаут" та дав невтішний прогноз

Експерт з питань енергетики Юрій Корольчук підбив підсумки блекауту в Україні. У себе в Telegram-каналі він написав 8 висновків, передають Патріоти України.

1. Це і є класичний блекаут. Хто би і що не говорив. Так, частковий. Більше того, блекаут без передбачуваних термінів відновлення роботи енергосистеми. Повного відновлення, навіть із примусовими обмеженнями електроенергії. Раніше система попри ракетні удари умовно перебувала у стані повної готовності генерувати і розподіляти електроенергію. Ремонтні роботи були запорукою такої можливості.

2. Енергосистема протягом ракетних ударів жовтня-листопада ослаблена і потребує більших коштів та обладнання для ремонту. І в цьому питанні прослідковується наростаючий дефіцит. Обладнання не вистачає.

3. Підключення споживачів до електроенергії складатиме у середньому більше 72 годин. Три доби і більше. Це із врахуванням та виправленням усіх "похибок", які виникають при підключенні споживачів.

4. Енергосистема України не стикалась із такими явищем як частковий блекаут раніше. Усе, що трапилось до 23 листопада, ракетні удари, – це було розхитування системи, яке і привело до блекауту.

5. В умовах ракетних ударів відбулося контрольоване відключення усіх АЕС і частини ТЕС для збереження можливості відновити подачу електроенергії. Що зараз і відбувається.

6. Зараз в Україні відбувся контрольований блекаут. Скоріше за все, події після 23 листопада варто розглядати саме із позиції контрольованого блекауту. Проте, навіть контроль за процесами в умовах війни не дає гарантій про стабільний вихід із блекауту.

7. Попередні заяви "Укренерго" і ДТЕК про неможливість масштабного блекауту в Україні – це були просто слова. Блекаут фактично відбувся. Практично уся генерація "лягла".

8. Політичний підтекст ракетних ударів по енергосистемі констатується і визнається як представниками влади України, так і Росії. Побічно – міжнародними партнерами України. Початок переговорного процесу – скоріше за все такою є головна ціль ракетних ударів і блекауту як наслідку цього.

9. Зважаючи на офіційні повідомлення, що ракетні удари можуть повторюватись знову, то є високі ризики повторення блекауту. Якщо зараз блекаут може тривати 3-5 днів, то наступний може бути більше тижня.

Підписали відразу кілька контрактів: Україна отримає нові французькі установки Caesar

субота, 30 вересень 2023, 23:16

Україна підписала кілька контрактів із військовими компаніями із Франції. Зокрема, стосовно додаткових самохідних артилерійських установок Caesar. Про це повідомляє французьке видання Ouest France, передають Патріоти України. Як повідомляється, в рамка...

Є поранені: У Костянтинівці росіяни влучили авіабомбою в місце, де гуляли діти

субота, 30 вересень 2023, 21:44

Російські війська у суботу, 30 вересня, влучили авіабомбою КАБ-500 в житлову забудову в Костянтинівці Донецької області. Унаслідок атаки поранень зазнала дитина, інформують Патріоти України. Як повідомляє Донецька обласна прокуратура, близько 16:00 оку...