Експерт з питань енергетики Юрій Корольчук підбив підсумки блекауту в Україні. У себе в Telegram-каналі він написав 8 висновків, передають Патріоти України.
1. Це і є класичний блекаут. Хто би і що не говорив. Так, частковий. Більше того, блекаут без передбачуваних термінів відновлення роботи енергосистеми. Повного відновлення, навіть із примусовими обмеженнями електроенергії. Раніше система попри ракетні удари умовно перебувала у стані повної готовності генерувати і розподіляти електроенергію. Ремонтні роботи були запорукою такої можливості.
2. Енергосистема протягом ракетних ударів жовтня-листопада ослаблена і потребує більших коштів та обладнання для ремонту. І в цьому питанні прослідковується наростаючий дефіцит. Обладнання не вистачає.
3. Підключення споживачів до електроенергії складатиме у середньому більше 72 годин. Три доби і більше. Це із врахуванням та виправленням усіх "похибок", які виникають при підключенні споживачів.
4. Енергосистема України не стикалась із такими явищем як частковий блекаут раніше. Усе, що трапилось до 23 листопада, ракетні удари, – це було розхитування системи, яке і привело до блекауту.
5. В умовах ракетних ударів відбулося контрольоване відключення усіх АЕС і частини ТЕС для збереження можливості відновити подачу електроенергії. Що зараз і відбувається.
6. Зараз в Україні відбувся контрольований блекаут. Скоріше за все, події після 23 листопада варто розглядати саме із позиції контрольованого блекауту. Проте, навіть контроль за процесами в умовах війни не дає гарантій про стабільний вихід із блекауту.
7. Попередні заяви "Укренерго" і ДТЕК про неможливість масштабного блекауту в Україні – це були просто слова. Блекаут фактично відбувся. Практично уся генерація "лягла".
8. Політичний підтекст ракетних ударів по енергосистемі констатується і визнається як представниками влади України, так і Росії. Побічно – міжнародними партнерами України. Початок переговорного процесу – скоріше за все такою є головна ціль ракетних ударів і блекауту як наслідку цього.
9. Зважаючи на офіційні повідомлення, що ракетні удари можуть повторюватись знову, то є високі ризики повторення блекауту. Якщо зараз блекаут може тривати 3-5 днів, то наступний може бути більше тижня.
Президент Сербії Александр Вучич заявив, що його країна випадково проголосувала за європейську резолюцію щодо війни країни-агресора Росії проти України на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Про це повідомляє РТС 24 лютого, передають Патріоти України. ...
Міністр фінансів Німеччини Йорг Кукіс заявив, що Росія не буде знову прийнята до G7 "Великої сімки", як це запропонував президент США Дональд Трамп, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. "Засудження G7 агресивної війни Росії абсолютно оче...