Білих "Лад" родичі не дочекаються: Окупанти використовують мобільні крематорії, щоб приховати свої втрати

Фото: РИА Новости | Росіяни використовують мобільні крематорії, щоб приховати свої втрати

За даними пресслужби Генштабу ЗСУ, одна з таких спеціальних машин стоїть у Бердянську. Процедура кремації позбавляє родичів окупантів пільг і компенсацій, адже облік смертності не ведеться.

Російські окупанти використовують мобільні крематорії для того, щоб приховати свої колосальні втрати на фронті. Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ 1 липня.

За наявною інформацією, російське командування застосовує традиційну для себе практику, яка дає змогу Кремлю уникнути відповідальності. Після кремації, яка відбувається без ідентифікації особи та обліку, сім'ї загиблих втрачають пільги і компенсації.

Фінансові виплати — одна з причин, через яку росіяни йдуть воювати, зазначили в Генштабі, і російська пропаганда активно просуває цей наратив.

"Зокрема, встановлено, що один з таких крематоріїв у режимі 24/7 наразі працює на території Бердянського порту. Наразі кремації підлягають приблизно 50 тіл загиблих російських військовослужбовців, які нещодавно були доправлені з районів ведення бойових дій до місцевого моргу", — йдеться в повідомленні.

"Бавовна" була вдала: Супутникові знімки зафіксували наслідки удару по стратегічній нафтобазі Росрезерву

понеділок, 22 червень 2026, 11:56

Внаслідок пожежі на «Комбінаті «Темп» Федерального агентства з державних резервів РФ у Рибінську Ярославської області вигоріли щонайменше 15 резервуарів з пальним і ще кілька були пошкоджені. Супутниковий знімок нафтобази опублікував Telegram-канал Exi...

Штурмів стало більше: Окупанти розпочали літню наступальну кампанію

понеділок, 22 червень 2026, 11:43

Російські окупаційні війська розпочали літню наступальну кампанію та збільшили кількість штурмів, однак спроби росіян захопити панівні висоти не мають успіху, розповів військовий 54-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Сергій Луговик у ...