Загибель мільярдера Дмитра Босова може бути пов'язана із загостренням конфліктів серед російських олігархів і чиновників, які борються за ресурси на тлі пандемії коронавірусу, падіння цін на нафту і економічної кризи. Про це розповів політолог Олексій Голобуцький, передають Патріоти України.
"Ресурсна база надспоживання російських еліт тане на очах. І оточення Путіна починає рвати те, що ще можна урвати. Босов просто став першою жертвою. Крім того, не варто забувати, що він останній російський бізнесмен, пов’язаний з Березовським", - говорить Голобуцький .
Тіло Дмитра Босова було знайдено 6 травня у заміському будинку. За попередніми даними, причиною смерті було самогубство.
Мільярдер займав 80 місце в російському списку Forbes, займався продажем вугілля, а за відомостями анонімних джерел навіть мав частку в поставках вугілля з окупованих територій Донбасу. У 2018 році йому вже доводилося "відбиватися" від російських нафтовиків, зокрема, президента "Роснефти" Ігоря Сечіна і його соратників, які, за деякими даними, тоді намагалися прибрати до рук вугільну галузь. Тоді Босову вдалося захиститися через зв'язки з Володимиром Путіним, чию "Нічну хокейну лігу" - клуб найближчих до президента Росії осіб - мільярдер офіційно спонсорував.
Однак на цьому конфлікт не припинився і існують підозри, що загибель Босова пов'язана саме з ним. Припускають, що "нафтовики" могли активізувати тиск у зв'язку з різким падінням цін на нафту і зменшенням ресурсного "пирога".
Однак навіть якщо конкуренція між Сечіним і Босовим не має відношення до смерті вугільного магната, експерти все одно зазначають значну внутрішню напруженість в Росії. "Її еліти опинилися в новій економічній реальності, спричиненій ситуацією на ринку нафти та впливом пандемії коронавірусу. Поєднання цих факторів створює дуже несприятливу економічну ситуацію, яка цілком прогнозовано загостює конфлікти в абсолютно різних сферах, ламає існуючі консенсуси. Ми вже спостерігаємо конфлікт між Рамзаном Кадировим і ФСБ, конфлікт між владами регіонів і урядом Мішустіна. Інтереси еліт надзвичайно складно переплетені, і в умовах конкуренції за ресурси ситуація стає непрогнозованою", - зазначає кандидат політичних наук Олеся Яхно.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...