"Босов став першою жертвою": Як коронавірус і криза посварили "друзів" Путіна

Мільярдер займав 80 місце в російському списку Forbes, займався продажем вугілля, а за відомостями анонімних джерел навіть мав частку в поставках вугілля з окупованих територій Донбасу.

Загибель мільярдера Дмитра Босова може бути пов'язана із загостренням конфліктів серед російських олігархів і чиновників, які борються за ресурси на тлі пандемії коронавірусу, падіння цін на нафту і економічної кризи. Про це розповів політолог Олексій Голобуцький, передають Патріоти України.

"Ресурсна база надспоживання російських еліт тане на очах. І оточення Путіна починає рвати те, що ще можна урвати. Босов просто став першою жертвою. Крім того, не варто забувати, що він останній російський бізнесмен, пов’язаний з Березовським", - говорить Голобуцький .

Тіло Дмитра Босова було знайдено 6 травня у заміському будинку. За попередніми даними, причиною смерті було самогубство.

Мільярдер займав 80 місце в російському списку Forbes, займався продажем вугілля, а за відомостями анонімних джерел навіть мав частку в поставках вугілля з окупованих територій Донбасу. У 2018 році йому вже доводилося "відбиватися" від російських нафтовиків, зокрема, президента "Роснефти" Ігоря Сечіна і його соратників, які, за деякими даними, тоді намагалися прибрати до рук вугільну галузь. Тоді Босову вдалося захиститися через зв'язки з Володимиром Путіним, чию "Нічну хокейну лігу" - клуб найближчих до президента Росії осіб - мільярдер офіційно спонсорував.

Однак на цьому конфлікт не припинився і існують підозри, що загибель Босова пов'язана саме з ним. Припускають, що "нафтовики" могли активізувати тиск у зв'язку з різким падінням цін на нафту і зменшенням ресурсного "пирога".

Однак навіть якщо конкуренція між Сечіним і Босовим не має відношення до смерті вугільного магната, експерти все одно зазначають значну внутрішню напруженість в Росії. "Її еліти опинилися в новій економічній реальності, спричиненій ситуацією на ринку нафти та впливом пандемії коронавірусу. Поєднання цих факторів створює дуже несприятливу економічну ситуацію, яка цілком прогнозовано загостює конфлікти в абсолютно різних сферах, ламає існуючі консенсуси. Ми вже спостерігаємо конфлікт між Рамзаном Кадировим і ФСБ, конфлікт між владами регіонів і урядом Мішустіна. Інтереси еліт надзвичайно складно переплетені, і в умовах конкуренції за ресурси ситуація стає непрогнозованою", - зазначає кандидат політичних наук Олеся Яхно.

Джерело: Апостроф

Епопея скандальних заяв триває: Трамп заявив, що Зеленському та Путіну потрібно "об'єднатися" для завершення війни

субота, 22 лютий 2025, 11:22

Президент США Дональд Трамп під час церемонії приведення до присяги нового міністра торгівлі заявив, що Володимир Путін та Володимир Зеленський повинні працювати разом, щоб припинити війну в Україні, передають Патріоти України. Під час церемонії у Ваши...

Нові проблеми: Бельгія відклала передачу F-16 Україні, названо причину і терміни

субота, 22 лютий 2025, 10:50

Бельгія відкладає передачу Україні 30 винищувачів F-16 щонайменше до кінця 2025 року. Про це газеті Le Soir заявив начальник Генштабу бельгійських ЗС Фредерік Вансіна, передають Патріоти України. За його словами, затримка пов’язана з затримками поставо...