"Босов став першою жертвою": Як коронавірус і криза посварили "друзів" Путіна

Мільярдер займав 80 місце в російському списку Forbes, займався продажем вугілля, а за відомостями анонімних джерел навіть мав частку в поставках вугілля з окупованих територій Донбасу.

Загибель мільярдера Дмитра Босова може бути пов'язана із загостренням конфліктів серед російських олігархів і чиновників, які борються за ресурси на тлі пандемії коронавірусу, падіння цін на нафту і економічної кризи. Про це розповів політолог Олексій Голобуцький, передають Патріоти України.

"Ресурсна база надспоживання російських еліт тане на очах. І оточення Путіна починає рвати те, що ще можна урвати. Босов просто став першою жертвою. Крім того, не варто забувати, що він останній російський бізнесмен, пов’язаний з Березовським", - говорить Голобуцький .

Тіло Дмитра Босова було знайдено 6 травня у заміському будинку. За попередніми даними, причиною смерті було самогубство.

Мільярдер займав 80 місце в російському списку Forbes, займався продажем вугілля, а за відомостями анонімних джерел навіть мав частку в поставках вугілля з окупованих територій Донбасу. У 2018 році йому вже доводилося "відбиватися" від російських нафтовиків, зокрема, президента "Роснефти" Ігоря Сечіна і його соратників, які, за деякими даними, тоді намагалися прибрати до рук вугільну галузь. Тоді Босову вдалося захиститися через зв'язки з Володимиром Путіним, чию "Нічну хокейну лігу" - клуб найближчих до президента Росії осіб - мільярдер офіційно спонсорував.

Однак на цьому конфлікт не припинився і існують підозри, що загибель Босова пов'язана саме з ним. Припускають, що "нафтовики" могли активізувати тиск у зв'язку з різким падінням цін на нафту і зменшенням ресурсного "пирога".

Однак навіть якщо конкуренція між Сечіним і Босовим не має відношення до смерті вугільного магната, експерти все одно зазначають значну внутрішню напруженість в Росії. "Її еліти опинилися в новій економічній реальності, спричиненій ситуацією на ринку нафти та впливом пандемії коронавірусу. Поєднання цих факторів створює дуже несприятливу економічну ситуацію, яка цілком прогнозовано загостює конфлікти в абсолютно різних сферах, ламає існуючі консенсуси. Ми вже спостерігаємо конфлікт між Рамзаном Кадировим і ФСБ, конфлікт між владами регіонів і урядом Мішустіна. Інтереси еліт надзвичайно складно переплетені, і в умовах конкуренції за ресурси ситуація стає непрогнозованою", - зазначає кандидат політичних наук Олеся Яхно.

Джерело: Апостроф

"Штурмовики неудачно штурмовали, очень много погибших": Окупант із донькою обговорили останні втрати росіян (аудіо)

неділя, 28 травень 2023, 19:14

Російський окупант спілкувався з дочкою. Вони обговорили втрати російських військових. Розмову оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передають Патріоти України. «Штурмовики неудачно штурмовали, очень много погибших в шту...

Дехто навіть руки цілував із вдячності: Ердоган знову роздавав в день виборів подарунки і гроші

неділя, 28 травень 2023, 18:44

Сьогодні в Туреччині проходить другий тур президентських виборів - вперше в історії країни. Як і під час першого туру, чинний президент Реджеп Таїп Ердоган роздавав своїм прихильникам гроші і подарунки. Про це повідомляє канал іномовлення України FREEД...