Бракує лікарів і місць у школах, а насамперед записують росіян: Жителі окупованого Криму розповіли про свої головні проблеми

Кримчани дедалі більше обурюються, що на окупований півострів переселяють громадян Росії. Місцеві жителі скаржаться, що через тих, які "понаїхали", тепер стало важче потрапити на прийом до лікаря, а дітям не вистачає місць у садках та школах. Також нерідко між кримчанами та росіянами виникають серйозні конфлікти. Докладніше про це читайте у матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Росіяни хочуть жити біля моря

Ватажок окупантів у Криму Сергій Аксьонов нещодавно заявив, що на півострові можуть оселитися до 10 мільйонів людей. Щоправда, він уточнив, що для цього їм потрібно буде будувати собі будинки у степах, щоб було "не на шкоду місцевому населенню".

Хоча статистика, яку ведуть на півострові, свідчить про те, що росіяни вважають за краще жити біля моря – у Ялті, Севастополі, Алушті, Феодосії, Євпаторії та інших містах. Також часто вони селяться у Сімферополі.

А ось Джанкойський, Первомайський, Красноперекопський, Радянський та Роздольненський райони залишаються для громадян РФ найбільш непривабливими. Адже це степові частини Криму, де погана екологія через хімічні виробництва та проблеми з водою.

Сваряться у чергах до лікарів

Місцеві жителі невдоволені таким станом справ та у соціальних мережах сильно обурюються. За їхніми словами, останніми роками в Криму просто катастрофа із чергами до лікарів через те, що до них постійно приїжджають росіяни.

"Я з дитиною вже місяць не можу потрапити до вузького спеціаліста у нас у Сімферополі. Черги просто величезні, запис на місяць-два вперед. Та й до платного лікаря теж не так просто потрапити, лікарів не так і багато. Більшість фахівців їдуть працювати в Росію, там зарплати більші. Тут самі пенсіонери залишаються", – розповідає Наталія Орлова із Сімферополя.

А у Феодосії у черзі до лікаря побилися двоє чоловіків, справа дійшла до стрілянини, довелося навіть викликати поліцію. Пізніше з'ясувалося, що стрільцем виявився співробітник "мерії".

Кримчани згадують, що ще до епідемії коронавірусу їм доводилося по пів дня сидіти під дверима лікарів у чергах, і далеко не всіх встигали прийняти. Через це окупанти намагаються заманювати на роботу лікарів вузької спеціальності, обіцяючи надавати їхнім дітям місця у садках позачергово та виділяти гроші на житло. Щоправда, таким обіцянкам чомусь ніхто не вірить.

Щоб хоч якось урятувати ситуацію, до Ялти періодично приїжджає "десант" із Росії – кардіологи, неврологи, гінекологи, терапевти, алергологи та інші фахівці. Вони ведуть прийом, консультують пацієнтів, залишають рекомендації та їдуть.

Не всім жителям Ялти подобається такий підхід. Вони хочуть, щоб у їхніх поліклініках лікарі працювали на постійній основі, а не приїжджали у відрядження. Але поки що вихід лише такий.

Місця у школах та садках віддають росіянам

Також через нашестя росіян виникла серйозна проблема з дитячими садками та школами. Так, Вікторія з Ялти скаржиться, що змушена сидіти вдома з 3-річною дитиною, оскільки садки переповнені: "Я вже півтора року оббиваю пороги чиновників. Пояснюю, що я одна виховую дитину, мені допомогти нікому. Але мені щоразу відмовляють, кажуть, що всі групи переповнені. А приватний садок я не потягну, тому що грошей просто немає. Ця проблема у нас уже кілька років у місті. Раніше ще можна було кілька місяців у черзі постояти і добитися місця в садку. А зараз усе більше тут приїжджих із Росії, їх чомусь насамперед записують у садки"

Зі школами ситуація не краща. Микола із Сімферополя розповідає, що його сім'я не змогла відправити сина на навчання до закладу, який йому придивилися. "Нам відмовили. Сказали, що класи переповнені, місць немає. Довелося йти в іншу школу, далі від дому. Я спеціально подивився, хто ж прийшов до тієї школи, куди нас не взяли. Я просто був шокований, це така несправедливість. Чому ми, кримчани, повинні це терпіти?" – обурюється чоловік.

За словами одного кримського рієлтора, який побажав залишитися анонімним, найбільше переселенців із Росії приїхали на півострів одразу після 2014 року.

"От як тільки росіяни прийшли до Криму, стало зрозуміло, що вони тут надовго, сюди потягнулися жителі РФ. Вони скуповували квартири, будинки. Причому нерідко нерухомість їм продавали самі українці, бо не розуміли, що буде з нею за РФ. А в'їжджали сюди військові, співробітники силових структур, багато міліціонерів. За ними потягнулися чиновники, судді навіть були. Наразі вже житло скуповують ті, хто заробив грошей у Росії і хоче провести залишок життя біля моря. Але всі хочуть жити в містах, у степ ніхто не хоче", – каже рієлтор.

Жителька Ялти Ольга Валеріївна скаржиться на росіян, які "приїхали зі своїх хабаровськів, магаданів та привезли свої звички".

"У свята ми з донькою вийшли на набережну Ялти свіжим повітрям подихати, а там тхнуло шашликами. Одяг довелося вивітрювати на балконі. Вони постійно смажать ці шашлики, гримить музика, все в диму. Ідеш приватним сектором, за парканами теж шашлики готують. І всі люди з Росії. Я не знаю, чи голодні вони приїжджають? Ніколи теплої зими не бачили, їм і їсти, і готувати хочеться на вулиці", – обурюється жінка.

Також кримчани впевнені, що через росіян, що переїхали до них, на півострові зросли ціни на продукти харчування.

"Раніше на ринку ціни були для місцевих жителів нижчі, а для приїжджих – вищі. А тепер все однаково. На Новий рік огірки на олів'є купити було неможливо, вони коштували 180-200 рублів (65-70 грн). Тепер доводиться продукти шукати подалі від центру Ялти, а то й виїжджати за місто", – скаржиться Ольга Валеріївна.

Самі росіяни також обурюються через ціни. Мовляв, вони розраховували на інше, коли переїжджали та думали, що у Криму буде повно дешевих фруктів та овочів. Але помилилися – ціни на півострові такі ж, як у Москві та Санкт-Петербурзі.

Загалом життя в Криму для простих людей не змінилося на краще після 2014 року. Ситуація продовжує погіршуватися через масовий переїзд росіян на півострів. Окрім екологічних проблем, кримчани зіткнулися з незручностями у повсякденному житті, й поки що немає підстав вважати, що найближчим часом їхні справи можуть поліпшитися.

Джерело: Обозреватель

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...

Ще одну людину шукають під завалами: На місці російського удару в Запоріжжі виявили тіло загиблого (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:10

Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...