Надзвичайний та Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко сподівається, що Верховна Рада "оперативно" ратифікує українсько-британську рамкову угоду про кредитування на розвиток ВМС. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко, зазначають Патріоти України.
Дипломат нагадав, що рамкова угода між Сполученим королівством Великої Британії і Північної Ірландії та урядом України щодо кредитної підтримки розвитку спроможностей ВМС ЗСУ на 1,7 млрд фунтів стерлінгів була підписана у Лондоні у листопаді 2021 року.
"Вона (угода - ред.) зараз буде проходити ратифікацію в парламенті. Я сподіваюся, що наші колеги з українського парламенту оперативно це зроблять. Нам треба рухатися швидше", — зазначив дипломат.
"На першому етапі це буде два протимінні кораблі, які вже готові, які зараз проходять дооблаштування на підрозділах компанії Babcock. Днями я зустрічався з керівництвом цієї компанії. Ми підтвердили готовність до переходу на наступний етап — технічні, будівельні роботи на місцях, де буде розташовано два порти: один — у Чорному, один — в Азовському морі. Далі — постачання озброєння для цих кораблів і будівництво нових кораблів. Частина буде побудована у Великій Британії, а частину будуватимуть вже в Україні", — поінформував Пристайко.
За його словами, одержання цих ракет відкриє для України низку нових перспектив.
"По-перше, у нас взагалі не було можливості протистояти ракетним озброєнням кораблів. Ці протикорабельні ракети діють приблизно так само, як протитанкові ракети. Перевага цих ракет у тому, що вони працюють за принципом "вистрілив і забув". Тобто вона сама може відстежувати декілька мішеней. Вони будуть встановлені на моторні броньовані човни — це швидкісні катери, яким так званий москітний ефект дає змогу одночасно атакувати кілька мішеней", — уточнив дипломат.
Пристайко додав, що у разі атаки з боку моря ці ракети будуть задіяні насамперед.
"Ми сподіваємося, що ці можливості на першому етапі, коли у нас фактично зовсім немає військово-морського флоту (який росіяни забрали в Криму), будуть нашою першою відповіддю на можливу атаку з боку моря", — підсумував Пристайко.
Британсько-українська угода передбачає фінансування в розмірі 1,7 млрд фунтів для закупівлі та обслуговування двох протимінних кораблів, спільного виробництва восьми ракетних кораблів та фрегата. Також планується поставка і модернізація озброєння для наявних суден і консультаційно-технічна підтримка будівництва військово-морської інфраструктури.
Президент України Володимир Зеленський підписав новий санкційний пакет, спрямований на удар по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. Про це повідомляє Офіс президента, передають Патріоти України. Відповідний указ опублікували н...
Державна служба з надзвичайних ситуацій опублікувала поширюване в російських медіа відео атаки українських рятувальників у Херсоні. Відео розміщене на каналі ДержНС в телеграм, передають Патріоти України. "Херсон. ДСНС - державна служба надзвичайних си...