Будують, наче млинці печуть: Новий китайський корвет дуже стурбував воєнних аналітиків Заходу

Теперішні військово-морські маневри КНР навколо Тайваня тим більше загострюють проблему

Китай побудував та почав випробовувати новий малопомітний корвет. Іноземні аналітики вперше помітили незвичайний корабель довжиною близько 90 м, який будували на верфі в провінції Ляонін, в листопаді 2923 року. Через шість місяців корабель вийшов на випробування.

Цілком можливо, що його побудували, спустили на воду та вивели в море приблизно за рік, що є викликом для суднобудування Сполучених Штатів, пише The Telegraph.

Для порівняння аналітики згадують історію з новим американським фрегатом типу Constellation, який почали будувати у серпні 2022-го.

Нещодавно повідомлялось, що корабель може затриматися на 3-4 роки – якщо спочатку його планували поставити у 2026 році, то тепер кажуть про "не раніше 2029-го". Тобто фактично китайці побудували свій корвет приблизно в 7 разів швидше, ніж американці планують побудувати новий фрегат.

Геополітичне протистояння

На Заході це вважають проблемою, адже вже зараз Військово-морські сили КНР мають приблизно 350 бойових кораблів – тобто на десятки більше, ніж ВМС Сполучених Штатів.

Звісно, американські кораблі більші та краще озброєні, однак військово-морське суднобудування США переживає кризу. Тим часом китайське кораблебудування розширюється та прискорюється.

Ймовірно, китайці будуть не просто будувати більше військових кораблів – вони також почнуть будувати кращі зразки морських озброєнь. Мабуть, найкращою ілюстрацією цього тезису стали ходові випробування найбільшого авіаносця в історії КНР – корабля "Фуцзянь".

Новий китайський корвет

Повертаючись до "‎таємничого"‎ корвету, слід зазначити, що його призначення досі невідоме. Це може бути як тестова платформа, так і головний корабель у великій серії корветів нового покоління.

Хай там як, він відіграє важливу роль, адже дозволяє КНР суттєво просунутись вперед в сфері розробки малопомітних морських озброєнь.

Не виключено, що в майбутньому Китай може отримати аналог американського ескадреного міноносця типу Zumwalt, побудованого за технологією стелс.

Були кокошники та триколор-велетень: Окупанти в Бердянську зігнали населення на відзначення "дня Росії"

середа, 12 червень 2024, 21:52

У тимчасово окупованому Бердянську загарбники влаштували святкування "дня Росії": для цього зігнали населення і пропагандистів та розтягнули триколор завдовжки 25 м. Про це повідомляє голова Бердянської МВА Вікторія Галіціна, передають Патріоти України...

Удар росіян балістикою по житловому будинку в Кривому Розі: Щонайменше дев’ять загиблих, майже 30 постраждалих, зокрема діти (фото)

середа, 12 червень 2024, 21:30

Війська РФ у середу, 12 червня, завдали ракетного удару по житловій забудові Кривого Рогу. Щонайменше дев’ять людей загинули, інформують Патріоти України. О 19:16 Офіс генпрокурора повідомив, що кількість загиблих збільшилася до дев’яти, поранено 29 лю...