"Було б краще, якби війна швидше закінчилася": Путін спантеличив канцлера Австрії дивною фразою

Глава РФ Володимир Путін, який розв'язав війну проти України, видав фразу, мовляв, "було б краще, якби вона якнайшвидше закінчилася". Водночас він відмахнувся від звинувачень російських солдатів у скоєнні воєнних злочинах, заявивши, що ті "інсценовані українцями", передають Патріоти України.

Про це йшлося на його зустрічі з канцлером Австрії Карлом Негаммером 10 квітня. Як пише The New York Times, останній пішов із неї не тільки з песимізмом щодо мирних перспектив, але й побоюючись, що російський лідер має намір ще різкіше активізувати жорстокість розпочатої ним війни.

Австрійський політик став першим західним лідером, який бачив главу країни-агресора особисто після вторгнення російських військ на українську територію й тих звірств, які вони там скоїли.

75-хвилинну зустріч у Москві Негаммер назвав різкою і прямою, а Путіна охарактеризував, як того, хто "зневажливо ставиться до звірств в Україні". Кремль же, применшивши значення переговорів, у короткій заяві зазначив лише, що вона була "не довгою за мірками останнього часу".

"Було зрозуміло, що російські сили мобілізуються для великомасштабного наступу на Донбас, наступної фази війни, яка триває вже сьомий тиждень. Ця загрозлива битва не може бути недооцінена в її жорстокості", – сказав пізніше на пресконференції австрійський канцлер.

За його словами, російському лідеру він чітко вказав, що поки в Україні гинуть люди, "санкції проти Росії залишаться чинними і будуть жорсткішими". Адже навіть коли він перебував із візитом у Кремлі, російські війська обстрілювали українські міста й селища.

"Путін, незважаючи на військові промахи Росії у війні та на всі спроби Заходу піддати його остракізму, як і раніше, здавалося, контролював ситуацію. Він жорстко придушував будь-яке інакодумство і отримував вигоду з широкої внутрішньої підтримки, доходів, що продовжуються, від продажу нафти і газу в Європу , прихованої підтримки Китаю й відмови більшої частини світу приєднатися до санкцій проти РФ", – йдеться у матеріалі NYT.

Відомо, що багато хто на Заході критикував австрійського канцлера – його країна є членом Європейського Союзу, але не НАТО – за те, що він взагалі відвідав Москву, мабуть, "підігруючи путінському наративу про те, що зусиллям США щодо ізоляції РФ обов'язково прийде кінець".

Пізніше сам Негаммер відповів репортерам, що намагався розповісти Путіну про жахіття війни та воєнні злочини, у скоєнні яких винні російські війська – у київському передмісті Буча й інших містах. Він заявив, що також розповів йому про знищені російські танки, які особисто бачив під час недавнього візиту в Україну, щоб "нагадати про величезні жертви, які несе і Росія".

Але у відповідь глава РФ лише відмахнувся від звинувачень у воєнних злочинах як "інсценованих Україною". "В кінці він сказав: "Було б краще, якби вона" – війна – "швидше закінчилася", – передав Негаммер, підкресливши, що сенс цих слів був неясний.

На його думку, вони могли або сигналізувати про те, що російський лідер готовий до подальших мирних переговорів, або що він готує новий швидкий і жорстокий напад на Донбас, де підтримувані РФ бойовики борються з українськими військовими з 2014 року.

"У нас не може бути ілюзій: президент Путін повністю прийняв логіку війни і діє відповідно. Ось чому я вважаю, що так важливо постійно зіштовхувати його з фактами війни", – підсумував Негаммер, пояснюючи мету свого візиту в Москву.

"Виникає питання": Російська ракета "Орєшнік" може бути "Рубєжом", але з іншою назвою, - Defense Express

субота, 23 листопад 2024, 9:32

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що РФ не використовувала РС-26 "Рубєж" для удару по Україні. Натомість атака нібито була здійснена балістичною ракетою "Орєшнік", передають Патріоти України з посиланням на Defense Express. Російський диктато...

"Він навіть не у Москві": У Путіна лише два шляхи - удар тактичною ядерною зброєю по Україні, який не принесе перемоги, або різко зменшити вимоги та піти на мирні угоди, - Голобуцький

субота, 23 листопад 2024, 9:20

"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...