"Було багато війн, яких ніхто насправді не планував": НАТО розробляє стратегію на випадок зіткнення з РФ, - WP

"Бути швидшими за росіян": НАТО розробляє стратегію на випадок війни з РФ, – WP

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну НАТО частково зміцнив свій східний фланг. Наразі у восьми бойових групах розосереджено близько 10 000 військовослужбовців, передають Патріоти України.

НАТО займається "найбільшим капітальним ремонтом" із часів холодної війни. Альянс готує резервні війська для швидшого розгортання в прикордонних країнах. Про це пише видання The Washington Post.

За словами журналістів, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну НАТО частково зміцнив свій східний фланг, створивши бойові групи ще в чотирьох країнах: Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині. За словами офіційної речниці НАТО Оани Лунджеску, зараз у восьми бойових групах розосереджено близько 10 000 військовослужбовців, хоча раніше було всього 5000. За її словами, союзники також направили ще десятки кораблів і сотні літаків до східної частини Альянсу.

Як розповіла журналістам прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас, потрібно дати дуже чіткий сигнал Росії про те, що НАТО готовий до вторгнення, тому Москві навіть не варто думати про війну з Альянсом.

Генерал-лейтенант армії США у відставці Бен Годжес заявив, що великою проблемою залишається мобільність військ, хоча ситуація вже краща, ніж раніше.

Однак деякі союзники кажуть, що більша присутність не вартує своїх витрат і може обмежити гнучкість НАТО. Наприклад, Німеччина, яка очолює бойову групу в Литві, виступила проти створення там постійної бригади. У Берліні вважають, що розумніше тримати резервні сили на німецьких базах.

Як повідомляється, литовські офіційні особи заперечують через сусідство з РФ, яка може швидко відрізати країну від інших приватних членів НАТО, якщо війська союзників не встигнуть прибути. Сам план швидкого підкріплення перебуває в стадії розробки.

За словами журналістів, країни Центральної та Східної Європи вважають загрозу з боку Росії реальною та екзистенційною. "Я думаю, що Росія перебуває на шляху до конфлікту чи війни з НАТО", — сказав генерал Карел Рехка, начальник генерального штабу Чеської Республіки.

За його словами, НАТО не хоче воювати з Росією."Але це не означає, що цього не може бути. Було багато війн, яких ніхто насправді не планував", — сказав він журналістам.

"Декаґебізація в дії. Дякуємо небайдужим": Інститут українознавства звільнив заступника директора часів Януковича

середа, 27 вересень 2023, 22:40

Директор Науково-дослідного інституту українознавства Василь Чернець звільнив свого заступника Дмитра Вєдєнєєва, через якого розгорівся скандал у соцмережах. Про це повідомив ексглава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, пер...

"Жахлива наруга над пам'яттю мільйонів людей": Трюдо попросив вибачення в канадців і Зеленського

середа, 27 вересень 2023, 22:01

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо в середу, 27 вересня, перепросив за запрошення ветерана СС Галичина Ярослава Гуньки в парламент. Про це повідомляє CBC, передають Патріоти України. Трюдо назвав інцидент "жахливою помилкою" і заявив, що за неї відпо...