Президент України Володимир Зеленський наголошує, що Україна потребує більшої підтримки від партнерів саме зараз, коли російські військові зосереджують додаткові сили на окремих напрямках. Про це йдеться у його відеозверненні, розміщеному у Telegram-каналі президента, передають Патріоти України.
"Звернувся сьогодні (31 березня - Ред.) до парламентів держав - наших партнерів: Австралії, Нідерландів, Бельгії. Відчув повну підтримку. Чекаю на конкретні кроки. Закликав ще посилити санкції проти Російської Федерації. Тиснути на агресора потрібно доти, доки агресія не вичерпається", - сказав він.
Президент додав, що говорив про це також і з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. "Ми потребуємо більшої підтримки від наших партнерів саме зараз - коли російські військові зосереджують додаткові сили на окремих напрямках", - підкреслив Зеленський.
Окрім санкцій, розповів він, з Мішелем вони предметно обговорили й економічну підтримку України та фінансування пріоритетних проектів, а також динаміку руху України до повноправного членства в Європейському Союзі.
"Санкційна політика була одним з предметів розмови керівника Офісу президента Андрія Єрмака з Джейком Салліваном - радником президента Сполучених Штатів Америки з питань національної безпеки. США запровадили новий пакет санкцій проти Росії. Ми вдячні. Він не дасть обходити чинні санкції - такі спроби ми вже всі фіксуємо. А також на обмеження роботи чутливих галузей російської економіки - її оборонного сектору", - сказав глава держави.
Він наголосив: "Хай у Москві не забувають, що санкційна політика буде тільки продовжуватися і посилюватися. Поки немає миру - потрібні санкції. Поки Росія не почала вкладатися так само щиро в пошук миру, як вона вкладається у знищення нашої держави, санкції залишаться безальтернативними".
Зеленський також нагадав, що провів 31 березня і розмову з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. "Говорили дуже конкретно. Зокрема, і про перспективи перемовин в Туреччині з Російською Федерацією. А також про створення дієвої системи гарантій для нашої держави. Про безпеку, якої ми потребували завжди і до реального забезпечення якої наблизились. Вдячний за готовність Туреччини стати гарантом безпеки для України", - сказав він.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...