У Міжнародному Комітеті Червоного Хреста заявили, що вони не гарантували безпеку українських воїнів, які вийшли з території маріупольського заводу "Азовсталь" і потрапили в полон до росіян. Там зазначили, що вони виступали як нейтральний посередник. Про це сказано у заяві, опублікованій на сайті МКЧХ 3 серпня, передають Патріоти України.
У Червоному Хресті повідомили, що задокументували всю інформацію про українських військових, оскільки розраховували, що їм дозволять відвідувати полонених.
"Ми не гарантували безпеку військовополонених, які опинилися в руках ворога, бо це не в наших силах. Ми заздалегідь роз'яснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов'язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та суспільної цікавості, а також від наслідків воєнних дій. Лише сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених", – заявили у МКЧХ.
Представники Червоного Хреста відвідали полонених у Оленівці лише один раз, у травні. Тоді вони змогли доставити цистерни з водою та поспілкуватися з частиною військовополонених, але доступу до тих, кого утримують "на індивідуальній основі", вони не отримали.
Після теракту в Оленівці МКЧХ намагався отримати доступ до військовополонених, але всі пропозиції організації про допомогу залишилися без відповіді РФ. При цьому ЧХ і зараз готовий виїхати до Оленівки, щоб надати допомогу постраждалим та поспілкуватися із ув'язненими. Там вимагають, щоб їм дозволили повторно відвідувати військовополонених "так часто, як це необхідно".
В організації також зазначили, що Червоний Хрест не проводить розслідування порушень щодо військовополонених, бо це не входить до їхніх функцій чи повноважень. Більше того, МКЧХ не бере участі у судових процесах. "Це означає, що МКЧХ ні свідчитиме, ні надаватиме інформацію для судового розгляду будь-якому судовому або слідчому механізму, і це право було підтверджено і захищено міжнародним правом", – сказано в повідомленні.
Майже шість з десяти поляків, опитаних на тему, як, на їхню думку, повинна поводитися Україна у війні з Росією, вважають, що вона повинна "швидко рухатися до укладення миру", свідчать результати опитування Opinia24 для Радіо ZET, передають Патріоти Укр...
Росіяни зменшують перевагу в кількості випущених артилерійських нарядів на фронті через виснаження ресурсів. Таку думку в ефірі "Radio NV" висловив військовий експерт Євген Дикий, передають Патріоти України. "У 2022-му росіяни могли собі дозволити 60 ...