Чесний та незалежний? Конституційний суд виніс вирок по конституційності указу Зеленського про розпуск Верховної Ради - ЗМІ

Незабаром постанова має бути офіційно оприлюднена

Конституційний Суд (КС) України визнав конституційним указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів Про це повідомило "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело, , зазначають Патріоти України.

"Конституційний Суд на закритому засіданні Великої палати в четвер визнав конституційним указ про розпуск Ради і призначення позачергових виборів", - сказав співрозмовник агентства, зазначивши, що, таким чином, вибори відбудуться 21 липня, згідно з указом президента.

Як повідомлялося, 11 червня Конституційний Суд України перейшов до розгляду в закритому режимі слухання щодо конституційності указу президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Президент Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів", згідно з яким день голосування на позачергових виборах депутатів призначений на 21 липня.

Конституційне подання 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) цього указу президента надійшло в КС 24 травня.

Нардепи вважають, що указ не відповідає такому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Автори клопотання зазначають, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 90 Конституції України президент не встановлює відсутність або наявність коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, а тільки видає указ при наявність юридичного факту - відсутність коаліції депутатських фракцій у парламенті протягом одного місяця з дня припинення її діяльності.

На думку народних депутатів, указ суперечить низці норм Конституції України.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 4 лютого

четвер, 5 лютий 2026, 7:38

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 04.02.26 орієнтовно склали:

Блекаут грюкає росіянам у двері: Бєлгород і Ростов зазнали ракетних і дронових атак (відео)

четвер, 5 лютий 2026, 7:00

У ніч на 5 лютого російські міста Бєлгород і Ростов-на-Дону зазнали ракетних обстрілів та атак безпілотників. У Бєлгороді та області місцева влада попередила про ракетну небезпеку. Паралельно з цим про масовану атаку безпілотників повідомили мешканці Р...