
Після масштабного обміну військовополоненими додому повернулись 144 українських військових, серед яких 95 - захисники "Азовсталі". Ці військові перебувають у вкрай важкому стані. Дружина захисника "Азовсталі", який ще перебуває в полоні, Наталія Заріцька прокоментувала ситуацію в ефірі телемарафону ТСН, передають Патріоти України.
"Обміняно 144 особи, з них 95 - захисники "Азовсталі". В них важкі поранення: ампутації рук, відсутність зору, осколкові поранення обох стоп, вогнепальне поранення грудної клітини, важкі опіки... Хлопці знесилені, але щасливі", - розповіла Заріцька.
Вона висловила подяку Головному управлінню розвідки України, усім тим, хто долучився до цього обміну, а також зазначила, що РФ підтверджує статус полонених лише через міжнародну організацію "Червоний хрест".
"Мені підтвердили, що мій чоловік є військовополоненим. Він перебуває в Оленівці у так званій "ДНР". Через чотири доби після евакуації з "Азовсталі" мені зателефонував представник "Червоного хреста" з Женеви і повідомив, що вони зафіксували вихід мого чоловіка з заводу. Раніше в мене такого підтвердження не було. Тепер я чекаю на обмін", - зазначила вона. Також жінка додала, що Росія грубо порушує Женевську конвенцію і цьому є підтвердження.
"Ми не маємо змоги з ними звязуватися, надсилати посилки, немає інформації щодо переміщення. Бійці повертаються у важкому стані. Була дівчина, яку били палками. Буває таке, що людей тримають тривалий час із зав'язаними очима, або з пакетами на голові і забороняють розмовляти", - зазначила дружина бійця.
Нагадаємо, що за Женевською конвенцією, полонені мають право двічі на тиждень телефонувати близьким. Утім рідні військових з "Азовсталі" не чули їхніх голосів відтоді, як бійці покинули завод.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....