​Чи не жалкуватимемо за Туском? Нова голова Єврокомісії розповіла про ставлення до України​

У вівторок, 3 грудня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новопризначеною главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайті глави держави.

Відзначається, що новий склад Єврокомісії почав роботу 1 грудня. Президент привітав фон дер Ляйєн зі вступом на цю посаду і висловив надію, що при ній роль Євросоюзу у підтримці України «буде тільки зміцнюватися». За його словами, євроінтеграційний курс держави залишається незмінним. Він розповів про хід реформ і виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Зеленський і фон дер Ляйєн домовилися продовжувати роботу над реалізацією домовленостей, досягнутих під час останнього саміту Україна – ЄС.

«Мова йшла, зокрема, про перспективи укладення угоди між Україною та Євросоюзом про так званому промисловому безвізі і візит відповідної оціночної місії в Україну на початку наступного року. Урсула фон дер Ляйєн підтвердила готовність ЄС і надалі підтримуватиме нашу країну у процесі реформ, а також співпрацювати у контексті надання Україні макрофінансової допомоги”, – сказано в повідомленні.

Поговорили співрозмовники і про ситуацію на Донбасі. Український лідер розповів про те, як готується саміт «нормандської четвірки».

За словами фон дер Ляйєн, ЄС і далі буде підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Антиросійські санкції залишаться прив’язаними до виконання Мінських угод і продовжено під час наступного засідання Європейської ради.

Президент України запросив голову ЕК найближчим часом відвідати країну.

"Ми повинні бути обережнішими сьогодні": Американський дипломат пояснив, чому НАТО зволікає з наданням Україні ПДЧ

понеділок, 17 травень 2021, 0:19

У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє...

"Нє всьо так адназначна!": Чеський президент заявив, що "склади у Врбетіце підірвали свої"

понеділок, 17 травень 2021, 0:00

"Чеському президенту Земану виявилось замало масових протестів - він знов взявся озвучувати тези "ГРУ РФ не винна". Мовляв, збройні склади у Врбетіце підірвали свої ж, щоб "приховати нестачу боєприпасів", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на ...