Чи варто радіти "подарунку"? Болгарія передасть Україні непридатні для експлуатації ракети С-300

Комітет із питань оборони Національної асамблеї Болгарії підтримав рішення про надання Україні непридатних для експлуатації ракет для комплексів С-300. Про це повідомило Болгарське інформаційне агенство, передають Патріоти України.

"Болгарія не має необхідного потенціалу для самостійного ремонту цих боєприпасів. Їхнє використання нашою армією створило б серйозний ризик для життя болгарських військовослужбовців. На відміну від Болгарії, Україна заявила, що має можливості поставити на озброєння такі несправні боєприпаси", – йшлося у зверненні ініціаторів передавання.

За їхніми словами, Україна полагодить ці ракети і зможе посилити ними свою ППО. Під час дебатів деякі болгарські депутати стверджували, таке рішення становить загрозу національній безпеці, і вимагали відставки міністра оборони.

Сам міністр обоорони Болгарії Тодор Тагарєв пояснив, що пропозиція про надання додаткової військової допомоги Україні не передбачає будь-яких ракетних комплексів ППО. Він уточнив, що Болгарія надасть Україні лише ракети, які не може сама поремонтувати.

"Нам краще не зберігати несправні ракети ЗРК, тому що це небезпечно і може загрожувати життю особового складу", — додав начальник оборони адмірал Еміль Ефтімов.

Водночас передбачається передавання Болгарією Україні надлишкових набоїв калібру 5,56 із запасів МВС.

Отруєння дружини Буданова: В ГУР Міноборони розповіли про розслідування

середа, 29 листопад 2023, 19:15

Головне управління розвідки Міноборони України на даний момент самостійно розслідує отруєння своїх співробітників та дружини Буданова Маріанни, повідомляють Патріоти України. "За фактом отруєння співробітників воєнної розвідки та дружини керівника укра...

"Є загроза": Аналітик розповів, як погода вплинула на роботу мобільних вогневих груп

середа, 29 листопад 2023, 18:56

Попри погіршення погодних умов росіяни продовжують атакувати мирні міста України за допомогою БПЛА. При цьому ЗСУ продовжують показувати ефективний результат у їх знищенні. Про це заявив директор Defense Express та аналітик Сергій Згурець, передають Па...