Сьогодні 21 квітня 2020 року флагман Чорноморського флоту ВМФ Росії ракетний крейсер «Москва» став на доковий ремонт, зазначають Патріоти України.
Ремонт корабля відбуватиметься в окупованому Севастополі на захопленому ТОВ «Морський індустріальний комплекс».
Українське підприємство «Морський індустріальний комплекс» зараз знаходиться під окупаційним управлінням «Об’єднаної суднобудівної корпорації», що знаходить у державній власності Росії.
Раніше планувалось, що у 2018 році Росія поставить крейсер на трьохрічний ремонт, проте тоді контракт не був підписаний.
Флагман Чорноморського флоту ВМФ РФ ракетний крейсер проекту 1164 “Москва” (121) не виходив у море з 2016 року, за оприлюдненою у російських ЗМІ інформації коштів на раніше заплановану його модернізацію так і не знайшлось, тому стоїть питання виключно у ремонті.
Ракетний крейсер “Москва” (121) – головний корабель проекту 1164 “Атлант”. Був побудований на Миколаївському суднобудівному заводі (колишній завод ім. 61 комунара), спуск на воду відбувся у 1982 році, через рік введений в експлуатацію під іменуванням “Слава”.
Короткі технічні характеристики:
Водотоннажність: 11 380 тонн
Довжина: 186 метрів
Ширина: 20,8 метрів
Максимальна швидкість: 34 вузли
Екіпаж: 510 осіб
Озброєння:
Авіакрило: гелікоптер Ка-27
В березні 1991 року відбувався капітальний ремонт та модернізація крейсеру у Миколаєві. Через борги Чорноморського флоту ВМФ Росії до підприємства довгий час росіяни не могли вирішити чим розрахуватись за них та доковий ремонт ракетного крейсеру «Москва», в решті решть було обрано демонтаж окремих механізмів та озброєнь (зокрема зенітні артилерійські установка АК-630) котрі в подальшому планувалось встановити на однотипному крейсері, котрий добудовували.
Лише після вирішення всіх проблемних питань у 1999 році крейсер повернувся до Севастополя.
Згодом він неодноразово брав участь у різноманітних походах та використовувався росіянами в агресії проти Грузії та під час конфлікту у Сирії
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...