Чим Москва лякає ворогів та друзів: Скільки ядерних боєголовок, вважається, є у Росії

Навчання в РФ по використанню тактичної ядерної зброї і загалом ядерна риторика країни-агресора не зводяться лише до погроз Кремля всьому світу. Окрім погроз, це ще спроба приховати "слабкі місця свого тактичного ядерного арсеналу".

Так вважають аналітики Defense Express, які проаналізували дані Atomic Scientists по арсеналу ядерної зброї РФ станом на 2024 рік. Згідно з цими даними, в арсеналі росіян явний перекіс у сторону "спецБЧ", тобто боєзарядів спеціального призначення.

Росія на даний момент має лише 75 ядерних боєзарядів під балістичні ракети 9М723 та 20 боєголовок до крилатих ракет 9М728/729 до ОТРК "Искандер".

У ВКС РФ для літаків Ту-22М3 і МиГ-31К, Су-24М та Су-34 є 334 ядерні боєзаряди. В це число входять і вільнопадаючі атомні бомби, і "спецБЧ" під різні типи ракет. Але під стратегічні бомбардувальники Ту-95МС росіяни мають загалом 430 ядерних боєзарядів, а під 15 Ту-160 – 156 боєголовок. В обох випадках йдеться про "спецБЧ" під крилаті ракети типів Х-55 та Х-102.

Нестратегічне ядерное озброєння є і у ВМФ РФ – загалом 784 ядерні боєзаряди. В цей показник крилаті ракети "Калибр" не входять, проте в ньому сумарно включені "спецБЧ" під різні типи торпед, протикорабельних ракет та навіть глибинних бомб.

Також у росіян є 4 ядерні боєголовки під береговий комплекс "Редут" та 23 боєголовки під ракети П-800 "Оникс".

"Використання ядерних боєзарядів в засобах ППО може виглядати вкрай специфічним, однак наявність і таких "спецБЧ" в рашистів заявляється також. Тут мова про 250 ядерних боєголовок під С-300/400 та 68 боєзарядів під протиракети 53Т6, котрі забезпечують протиповітряну й протиракетну оборону Москви", – зазначають експерти.

І на додаток: "країна, що не прагне війни" (як її називають роспропагандисти, коли погрожують іншим країнам), має неутилізовані ядерні боєзаряди, не менше 1200 одиниць.

"Щоб бути готовими до 2030-х років": США змінили ядерну стратегію слідом за Путіним

субота, 23 листопад 2024, 10:57

США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...

Не все так однозначно: Росія розхвалює нову ракету "Орєшнік", але експерти сумніваються в її іноваційності

субота, 23 листопад 2024, 10:47

Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...