"Чиновники або некомпентентні, або злочинці": Бутусов висловився про закупівлю неіснуючих бронежилетів на $580 тис.

Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов в інтерв'ю Радіо НВ прокоментував скандальне повідомлення про закупівлю неіснуючих бронежилетів на $580 тисяч, передають Патріоти України.

Бутусов констатував в ефірі Радіо НВ, що $580 тисяч вже зникли і їх треба повертати, а бронежилети в Україну так і не надійшли.

Головний редактор Цензор.НЕТ наголосив, що необхідно з’ясувати, яким чином компанія, яка не має бронежилетів, а має лише ланцюжок посередників через кілька офшорів, отримала замовлення.

«Виникає питання: або чиновники, які це підписали, не компетентні — могли б порадитися з волонтерами, які вісім років возять бронежилети, якщо вони самі не здатні організувати закупівлю; або вони злочинці і всі, хто погодив угоду, підписав її, мають бути притягнуті до відповідальності», — сказав він.

31 серпня, Українська правда з посиланням на джерело в правоохоронних органах повідомила, що директор департаменту держзакупівель Міноборони Богдан Хмельницький фігурує у справі про розкрадання 580 тисяч доларів під час закупівлі амуніції. Співрозмовник видання стверджував, що обшуки пройшли на орендованій квартирі друга представника Міноборони, а у дивані "знайшли гроші". Інше джерело УП стверджувало, що справа стосується контрактів, які Хмельницький підписував у березні на загальну суму 3,8 млрд грн.

У Міноборони повідомили, що інформація видання не відповідає дійсності, а контекст вводить в оману. Відомство заявило, що редакція надіслала їм офіційний запит за дві години після публікації.

У міністерстві розповіли, що 14 березня уклали контракт на постачання бронежилетів із турецькою компанією на суму понад 16,6 млн євро, але та порушила зобов’язання. Міноборони звернулося до арбітражу Торгово-промислової палати та отримало рішення на свою користь, а також подало до турецького суду, після чого на активи і рахунки компанії наклали арешт.

Пресслужба Міноборони уточнила, що та сама компанія порушила зобов’язання за контрактом з Нацгвардією, і поліція 13 червня відкрила відповідну кримінальну справу. За інформацією слідства, троє громадян України, використовуючи офшори в КНР та Бахрейні, могли привласнити 580 тисяч доларів під час виконання контракту турецькою компанією. Обшуки пройшли за місцем перебування чиновника Міноборони, який підписав контракт.

В оборонному відомстві підсумували, що обшуки проходили не в Міноборони і що під час них жодних грошей не знайшли, а представники міністерства не отримували повідомлень про підозру. УП заявила, що в матеріалі видання не йшлося про обшуки у Міноборони та про підозру співробітникам відомства, а лише про те, що обшуки пройшли за місцем перебування Хмельницького.

Хитрий задум: Росіяни готують провокацію біля Покровська для зриву свого "перемирʼя", - Бутусов

понеділок, 21 квітень 2025, 7:40

Головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов попередив, що міноборони Росії розповсюдило фейкову новину про захоплення села Шевченко на Донеччині, щоб зірвати власне "перемир'я" та звинуватити Україну. Про це він написав на сторінці у Facebook, передають ...

Визнання анексії Криму відмова від вступу до НАТО нейтральний статус ЗАЕС: У Трампа терміново вимагають від Києва згоди на такий мирний план - WSJ

понеділок, 21 квітень 2025, 7:31

За даними авторитетної The Wall Street Journal Україна на цьому тижні має дати відповідь, на болісний "мирні ініціативи" адміністрації Трампа, передають Патріоти України. Також в Білому домі розглядають варіант оголосити територію навколо ЗАЕС нейтраль...