США шукають варіанти розміщення своїх військ у Центральній Азії та на Близькому Сході після того, як вони будуть виведені з Афганістану. В адміністрації американського президента Джо Байдена найкращими країнами для дислокації американських сил називають Узбекистан і Таджикистан. Про це пише Wall Street Journal з посиланням на джерела в уряді й оборонному відомстві, передають Патріоти України.
Вашингтон потребує баз для розміщення не тільки військових, а й безпілотників, бомбардувальників, артилерії, щоб підтримати афганський уряд і стримувати повстанський рух «Талібан», а також інші екстремістські організації.
Співрозмовники в уряді США і Пентагоні повідомили, що як можливі місця майбутньої дислокації американських військ розглядаються сусіди Афганістану – країни Середньої Азії і держави Перської затоки. Також сили можуть розмістити на окремих кораблях ВМС.
Деякі військові й представники адміністрації Байдена називають найбільш пригідним варіантом для перекидання військ – Узбекистан і Таджикистан. При такому варіанті, американські військові змогли б швидко потрапити в Афганістан при необхідності.
Втім, на думку джерел в уряді, перекидання військ в зазначені країни може виявитися непростим через «велику військову присутність» Росії в регіоні й зростаючий вплив Китаю.
Відомо, що цього місяця спецпредставник США по Афганістану Залмай Халілзад відвідав Узбекистан і Таджикистан для обговорення ситуації в сусідній з ними країні. За даними ЗМІ, Ташкент і Душанбе висловили занепокоєння через ситуацію, що склалася і заявили, що не бажають поширювати насильство в регіоні.
Поки Міноборони, Держдепартамент і Білий дім ще вирішують, куди перекинути війська, тому офіційних запитів влади Узбекистану і Таджикистану не отримували.
У WJ додали, що раніше у США було дві військові бази в Середній Азії: по одній в Узбекистані та Киргизії. Їх використовували для дислокації сил і ведення операцій в Афганістані. Однак американські військові покинули базу в Узбекистані в 2005 році й через десять років – в Киргизії. Джерела видання зазначили, що виведення американських військ може завершитися вже в липні цього року.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не представлятиме Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН) на коаліційних переговорах із Християнсько-демократичним союзом (ХДС), який переміг на виборах. Про це повідомляє Bild і tagesschau, передають Патріот...
Фрідріх Мерц заявив, що абсолютним пріоритетом для нього стане зміцнення Європи і незалежність від США. Лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що вважає пріоритетом своєї політики на майбутньому посту канцлера Німеччини незалежніс...