Ярий прихильник російського диктатора президент Республіки Сербської Мілорад Додік заявив, що Республіка Сербська віддана європейському шляху», тому він зняв із обговорення в парламенті проєкт закону про «іноземних агентів». Про це Додік заявив у мережі Х, передають Патріоти України.
У дописі Додік заявив, що з урядом Республіки Сербської та членами правлячої коаліції в парламенті було домовлено про відкликання закону, щоб він був «додатково гармонізований із законами, які деякі Європейські країни мають і застосовують», а також «гармонізований із європейською правовою практикою».
«Останніми днями ми консультувалися з урядом Республіки Сербської та членами правлячої більшості в Національній асамблеї щодо проекту закону про спеціальний реєстр та публічність роботи некомерційних організацій. Усі правознавці, які розглядали цей законопроект, погоджуються, що він повністю відповідає законодавству США, є м’якшим за формою та певними правовими нормами», – написав Додік.
При цьому він наголосив, що є певні заперечення, і вони стосуються європейських норм. «Оскільки Республіка Сербська віддана європейському шляху, ми погодилися відкликати його та додатково гармонізувати із законами, які мають і застосовують деякі європейські країни, щоб гармонізувати його з Європейською юридичною практикою», – додав президент Республіки Сербської.
Отже, пропозицію відкликано на додаткове узгодження та буде знову повернено до процедури у встановленому порядку. Як пише сербське відділення «Радіо свобода», закон про спеціальний реєстр і публічність роботи некомерційних організацій, більш відомий громадськості як закон про «іноземних агентів», був знятий з обговорення в Народних зборах Республіки Сербської у вівторок, 28 травня.
Закон передбачав особливий нагляд і можливість заборони роботи неурядових організацій, які фінансуються з-за кордону, заборону на політичну діяльність, необхідність додаткової реєстрації та надсилання фінансових звітів.
Він визначає як «агентів іноземного впливу» некомерційні організації, які допомагають іноземним суб'єктам і які займаються політичними діями або політичною діяльністю, впливаючи на громадську думку, а також ті, які «порушують цілісність і Конституцію Республіки Сербської».
До відома, Додік, який перебуває під санкціями США та Великої Британії за неконституційні дії, оголосив про цей закон у 2022 році. Народні збори Республіки Сербської прийняли проєкт цього закону 28 вересня минулого року, але він зустрів низку критики з боку громадськості, неурядового сектору та міжнародних організацій.
До відома, Додік з неприхованою прихильністю ставиться до Росії, а також прагне до відділення від Боснії та Герцеговини. Раніше він прагнув до ймовірної підтримки Росії, посилити військовий потенціал у Республіці Сербській.
За результатами грудневого опитування кінця 2024 року, наданого УП, 50% українців схиляються до компромісного рішення із залученням лідерів інших країн задля припинення війни, проте із значними гарантіями безпеки для України, передають Патріоти України...
Основним напрямком наступу РФ на Донбасі лишається Покровськ: окупанти намагаються обійти місто з заходу, щоб перекрити шляхи постачання Сил оборони України. Про це пише Al Jazeera, передають Патріоти України. Половина боєзіткнень на українській лінії ...