Держдеп включив "Північний потік-2" та "Турецький потік" у санкційний перелік CAATSA

Державний департамент Сполучених Штатів Америки включить газопровід "Північний потік-2" до переліку проєктів, які потрапляють під санкції в рамках закону CAATSA. Санкції поширяться й на інший газогін - "Турецький потік".

Зокрема йдеться про скасування застереження, яке звільняє трубопровід від санкційних заходів, передбачених законом CAATSA (закон "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій"), прийнятому в 2017 році. Про це повідомив державний секретар США Майк Помпео на брифінгу, зазначають Патріоти України.

Він зазначив, що керівництво по CAATSA займається оновленням та поширенням дії цих санкцій на "Північний потік-2 і другу гілку "Турецького потоку".

Помпео наголосив, що "Північний потік-2" не є комерційним проєктом. Він також засудив убивство українського військового медика на Донбасі, яке сталося в контексті боротьби з залежністю Європи та агресією з боку Російської Федерації.

"Ці дії піддають ризику застосування санкцій інвестиції чи інші види діяльності, пов'язані з цими російськими енергетичними експортними трубопроводами", - зауважив секретар.

За даними The Wall Street Journal, проти "Північного потоку-2" можуть ввести санкції, передбачені розділом 232 закону CAATSA. Йдеться про санкції проти фізичних осіб, які інвестують від $1 млн (або від $ 5 млн за один рік) в проєкт або надають технології або послуги, які "прямо і значно" роблять внесок у здатність Росії будувати газопроводи для експорту.

Їм загрожує конфіскація майна, візові обмеження і відмова в наданні широкого спектру банківських та фінансових послуг. При цьому видання відзначає, що дане рішення не означає, що додаткові санкції будуть введені негайно.


Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...