Для ювелірного ураження цілей у глибокому тилу: Що за ракети Kemankes розробила Туреччина для безпілотників Bayraktar

Кілька місяців тому ми писали про турецькі високоточні ракети TRLG-230 для реактивних систем залпового вогню і зенітні ракети Sungur IIR, навідником для яких слугує безпілотник Bayraktar TB2, а компанія Baykar вже представила нову розробку - міні-крилату ракету під назвою Kemankes, передають Патріоти України.

Цікаво, що офіційна презентація нової ракети відбулась наприкінці квітня, а вже в середині червня, менш як через два місяці, компанія-виробник відзвітувала про успішні випробування. Ба більше, вже оголошено, що компанія Baykar планує запустити серійне виробництво цих ракет до кінця 2023 року.

Що за ракета Kemankes

Kemankeş (Kagem) – це крилата авіаційна ракета "повітря – поверхня", розроблена компанією Baykar для ураження стратегічних цілей у глибокому тилу супротивника. Довжина ракети становить 1,73 м, висота – 0,4 м, а розмах крил – 1,25 м. Максимальна вага ракети – 30 кг, із яких 6 кг припадає на бойову частину.

Заявлена крейсерська швидкість цієї крилатої ракети становить 0,3 Маха (360 км/год), проте вона може розвивати максимальну швидкість до 0,7 Маха (720 км/год). "Робоча стеля" для неї становить 5500 м.

Ракета Kemankes оснащена рідкопаливним реактивним двигуном, який забезпечує її роботу впродовж 60 хвилин. Радіус дії при цьому становить понад 200 км, на 50 км з них з ракетою підтримується зв'язок оператора, після чого вона переходить у автономний режим за допомогою системи автопілота. Також не виключено, що управління ракетою може передаватись від одного оператора до іншого по маршруту прямування.

Крім цього, ракета оснащена системою оптичного наведення з підтримкою штучного інтелекту, який забезпечує виявлення, ідентифікацію та наведення на ціль на фінальному відрізку польоту. Наведення ракети на ціль виконує оптична система наведення із 2-осьовою стабілізацією, 36-кратним зумом і лазерним далекоміром із радіусом дії 2,8 км.

Виробником завлено, що крилату ракету Kemankes можуть нести безпілотники виробництва компанії Baykar, такі як Bayraktar Akinci, Bayraktar TB-2 та Bayraktar TB-3.

Які перспективи в Україні

Як відомо, на озброєнні Збройних сил України перебувають безпілотники Bayraktar TB-2, які досить успішно зарекомендували себе під час повномасштабної війни проти російських окупантів. Враховуючи те, що Україна вимушено стала полігоном для випробування нових видів зброї, ймовірність появи крилатих ракет Kemankes на українських "Байрактарах" дуже висока.

Та й кращої реклами, аніж успішне застосування в реальних бойових діях, для будь-якої зброї годі й шукати. За прикладом далеко ходити не треба – той же Bayraktar TB-2 став світовим бестселером на ринку озброєнь саме завдяки участі у війнах в Карабаху та Україні.

Радіус дії у 200 км дасть змогу ракетам Kemankes вражати цілі практично на всій території, яка наразі перебуває під російською окупацією – окрім південного узбережжя Криму. А оскільки це високоточна зброя, то про безпечне зберігання боєприпасів чи складів із пально-мастильними матеріалами окупантам можна буде забути. Також пріоритетними цілями стануть штаби, аеродроми, казарми і, що не менш важливо, системи ППО і РЕБ, а то й найбільш дошкульні види артилерії, як то ТОС-1А "Солнцепьок". Не виключно також знищення чи пошкодження надводних цілей, таких як катери і кораблі.

Простіше кажучи, з появою ракет Kemankes на озброєнні ЗСУ поняття "безпечний тил" у російських окупантів практично не буде.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...