Літаки F-16, які вже отримала Україна, не зможуть змінити ситуацію на лінії фронту, оскільки пілоти повинні спочатку адаптуватись до українського театру воєнних дій. Про це в етері "Еспресо" заявив засновник благодійного фонду "Закриємо небо України", заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант Ігор Романенко, передають Патріоти України
"Поки на лінії фронту ситуацію не міняє, змінює ситуацію дійсно в повітрі, тому що пілотів адаптують для нашого театру воєнних дій, вони повинні набратись досвіду з одного боку, а з іншого боку це проводиться таким чином, щоб ми не втратили ці літаки в такій суперечці інтересів. Оскільки це розроблявся літак як легкий винищувач, але він має і універсальні характеристики щодо завдання ударів по наземних цілях, тобто застосовується в ролі штурмовика", - розповів генерал Романенко.
Крім того, він зазначив, що дані винищувачі мають можливість працювати по аеродинамічних цілях, до яких відносяться крилаті ракети безпілотник та гелікоптери.
Романенко зазначив, що в Україні винищувачі F-16 можуть працювати по крилатих ракетах та БПЛА. Він вважає, що ці літаки можуть відігравати серйозну роль у якості сил ППО, адже судячи з атаки, яку загарбники здійснили 8 липня по Києву, вони вдосконалюють свої ракети, які здатні більш ефективно проходити українську ППО.
"Кількість безумовно недостатня, але досвід придбають і наш інженерно-технічний склад на аеродромах, і це не один аеродром, а декілька, це й не тільки аеродроми, тобто використовують все те, що роблять, до речі, пілоти на радянських літаках нашого парку, тобто теж виконують свої завдання в дуже важких умовах, коли переважають в рази кількість літаків повітряно-космічних сил російської збройних сил Російської Федерації. І тому треба, щоб придбали досвід і пілоти, і інженерно-технічний склад, виконання цих завдань", - каже Романенко.
Він вважає, що після цього можна буде переходити до виконання інших завдань. "І поступово ми будемо наближуватись до виконання завдань на лінії зіткнення і поза нею. Для нас головна мета — це знищення носіїв у керованих авіаційних бомб, а це можна робити чи зенітно-ракетними комплексами середньої, великої дальності такі, як Patriot чи літаками покращеними четвертого плюс покоління, такі, як є F-16, але я ще раз кажу, з урахуванням відповідного інформаційно-технічного забезпечення, тому що характеристики літаків російських Су-30, 35 кращі, ніж F-16", - додав генерал.
Франція не зможе надати Україні допомогу на 3 млрд євро у 2024 році, як було обіцяно раніше, через дефіцит держбюджету. Про це заявив міністр оборони країни Себастьян Лекорню, передають Патріоти України з посиланням на Politico. . «На початку 2024 рок...
Російська "тактика м'ясорубки" працює, адже незважаючи на великі втрати, окупанти за останні два місяці завоювали частину України такими темпами, яких не було від 2022 року. Загарбники захопили понад 823 км² української території. Про це йдеться у мате...