Дотиснути агресора: В Єросоюзі обговорюють 16-й пакет санкцій проти Росії

Єврокомісія планує вже у вівторок, 14 січня, розпочати консультації із країнами Європейського Союзу щодо 16-го пакету санкцій проти Росії. Про таке повідомляє портал польського радіо RMF FM із посиланням на кількох дипломатів ЄС, передають Патріоти України.

Зазначається, що Польща, яка головує зараз у ЄС, хоче, щоб новий пакет санкцій був ухвалений 24 лютого – у третю річницю початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Під час консультацій Єврокомісії з державами-членами ЄС посли країн викладатимуть свої пропозиції щодо наступного пакета санкцій. Лише вислухавши всіх, Єврокомісія представить пропозицію, для якої вона повинна отримати одностайність усіх країн співтовариства, йдеться у публікації.

Також вказано, що переговори будуть непростими, адже останній, 15-й, пакет, який ухвалили наприкінці 2024 року під час головування Угорщини, був "дуже слабким".

Передбачається, що Словаччина та Угорщина, "безумовно, будуть проблемою при прийнятті нового пакета". Дипломат з Будапешта вже заявив виданню, що Угорщина, як і раніше, проти санкцій, і "в цьому питанні нічого не змінилося".

Важливо й те, йдеться у матеріалі, що інші країни ЄС "дедалі частіше мають проблеми із запровадженням подальших санкцій", оскільки, як стверджують, "вони можуть надто сильно вдарити по їхніх суспільствах".

"У дипломатів ЄС склалося враження, що у прийнятті рішень щодо санкцій досягнуто певної "стелі". Тому ЄС також розглядає обмеження, які мали б такий самий ефект, як санкції, але не вимагали б одностайності, наприклад, підвищення мит на деякі агропродовольчі товари з Росії та Білорусі", – пише медіа.

Що ж до того, які саме санкції можуть бути введені, то, зазначається, Польща разом із групою скандинавських і балтійських країн уже представила свої пропозиції щодо 16-го пакету санкцій. Зокрема, ця група вимагала "вдарити по російській енергетиці шляхом запровадження заборони на імпорт російського газу та зрідженого газу".

Ці країни також хочуть поширити санкції на російський тіньовий флот, тобто старі, напівзруйновані кораблі, які нелегально транспортують російську нафту. Наразі (разом із 15-м пакетом) санкції накладено лише на 72 кораблі з приблизно 600 одиниць тіньового флоту, повідомляє видання.

"Версія виглядає більш стратегічною": Дипломат пояснив, навіщо Трамп виконує забаганки Путіна

неділя, 23 лютий 2025, 19:02

Різка риторика президента США Дональда Трампа щодо України викликана тим, що Київ не хоче йти на невигідні для себе умови закінчення війни, а також тим, що у Вашингтоні живуть ілюзіями, що зможуть зруйнувати дружбу Росії та Китаю. Таку думку в етері Ес...

Потреба перехоплювати лідерство від непослідовного Трампа: Велика Британія третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну готує найбільший пакет санкцій

неділя, 23 лютий 2025, 18:14

Велика Британія 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення в Україну, оголосить про найбільший пакет санкцій проти Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі, передають Патріоти України з посиланням на DW. «Завтра я...