Довгоочікуване рішення: Європа виграла суд проти "Північного потоку-2", - західні ЗМІ

Згідно з рішенням суду, видобувна компанія не може володіти трубопроводом, по якому доставляється її газ.

Вищий земельний суд Дюссельдорфа відмовив компанії Nord Stream AG у звільненні "Північного потоку-2" від вимог газової директиви ЄС. Суд виніс рішення за скаргою акціонерного товариства "Північний потік-2" на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Про це повідомило агентство Bloomberg, передають Патріоти України.

Як повідомляє агентство, мова йде про норми, які передбачають поділ діяльності з видобутку і транспортування газу. Згідно з рішенням суду, видобувна компанія не може володіти трубопроводом, по якому доставляється її газ.

Отже, згідно з рішенням суду, компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від Газпрому, а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників.

Як повідомляє Reuters, поданий торік операторами підтримуваного "Газпромом" проекту (GAZP.MM) з транспортування газу з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Вони стверджували, що правила ЄС у відносини "Північного потоку-2" були дискримінаційними.

Правила ЄС вимагають, щоб компанії, які виробляють, транспортують і розподіляють газ на території Європейського Союзу, були розділені та провели процедуру анбандлінгу. Це сприятиме забезпеченню чесної конкуренції на ринку і запобігання того, щоб компанії могли перешкоджати доступу конкурентів до інфраструктури.

Глава держкомпанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон на своїй сторінці в Facebook зазначив, що це рішення є довгоочікуваним і дуже важливим. "Дуже довгоочікуване і важливе рішення німецького суду щодо вимог до оператора "Північного Потоку-2"... Це саме те, на чому наполягає українська сторона в переговорах по ПП2", - написав він.

Суть позовної заяви:

Оператор "Північного потоку-2" оскаржив рішення регулятора не звільняти газопровід від норм газової директиви ЄС. Скарга була подана відносно пункту 28б закону про енергетичну економіку ФРН.

Серед основних положень директиви - поділ компаній, що постачають газ і компаній, які його транспортують.

"Кєдр", а не "Орешник": Українські розвідники розповіли подробиці про нову балістику Путіна

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:02

Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...