​Довгоочікуваний вояж Зеленського до Байдена: Курт Волкер сформулював головне завдання відвідин президентом України Вашингтону

Двосторонні американські зобов’язання мають бути такими ж твердими, як у Договорі про заснування НАТО, вважає американський дипломат

Для співпраці між українським урядом та Білим домом у сфері оборони було б дуже добре встановити базові позиції. Таку думку, коментуючи очікування від майбутнього саміту Байдена та Зеленського, в інтерв’ю «Главкому» висловив колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, зазначають Патріоти України.

Дипломат наголосив, що можливе надання Україні статусу стратегічного, оборонного партнера чи навіть головного союзника США – нечлена НАТО не повинно створювати фальшивих очікувань.

«Для України матимуть значення реальні гарантії безпеки, взаємні оборонні зобов’язання, щоб допомогти їй оборонятися. А це найкраще реалізувати через НАТО. Двосторонні американські зобов’язання мають бути такими ж твердими, як у Договорі про заснування НАТО. А всі вище згадані статуси не означають твердих зобов’язань. Нам не треба заплутувати людей, що це заміняє НАТО», – пояснив Курт Волкер і додав, що партнерство з розширених можливостей не те саме, що членство у НАТО.

Також США можуть надати оборонні зобов’язання щодо України без НАТО, допустив колишній спецпредставник Держдепу з питань України.

«Але американська громадськість може запитати, чому ми маємо захищати Україну, коли Німеччина та інші європейські країни не хочуть цього робити? Європейські союзники мають допомагати Україні. І тут виникає питання, як до цього дійти», – додав він.

Щодо отримання Україною ПДЧ, то він з інструменту, який має допомогти приєднатися до НАТО, перетворився на перепону, вважає дипломат.

«НАТО постійно каже Україні: наступний крок до членства в Альянсі – ПДЧ, але зараз ви не можете його отримати. Думаю, що нам треба вийти з цієї ситуації. Я справді хотів би бачити, щоб США вели чесні дискусії з Німеччиною, Україною щодо умов отримання ПДЧ. Наполягання на отриманні ПДЧ приведе вас до іншого напрямку, бо зараз процес став перепоною. Має відбутися чесна ґрунтовна розмова з цього питання», – наголосив колишній спецпредставник Держдепу з питань України.

До того ж, майже все, що є у ПДЧ, Україна вже має у Щорічному національному плані, додав Курт Волкер.

«Зараз існує Комісія Україна–НАТО, яка причетна до підготовки та реалізації досить потужного Щорічного національного плану. Відбуваються військові навчання, тренування, українці беруть участь в операціях НАТО, розвиваються двосторонні відносини з країнами – членами Альянсу. Думаю, що майже все, що є у ПДЧ, Україна вже має у Щорічному національному плані. І нам потрібно говорити, що треба ще зробити. Думаю, ніхто навіть в Україні не заперечує, що Україна має реалізувати реформи збройних сил, військових структур, посилювати демократичні інституції, верховенство права. Але треба буде конкретними: що саме треба робити», – наголосив американський дипломат.

Нагадаємо, візит Зеленського в США, де він зустрінеться зі своїм американським колегою Джо Байденом, запланований на 30 серпня

"Атака на наш суверенітет": Сійярто обурений американськими санкціями проти "Газпромбанку"

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:55

Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...

"Росію заблокувати неможливо": Кремль відреагував на санкції США проти Газпромбанку

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:00

Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...