"Довгий Нептун" у дії: Україна у 10 разів наростила виробництво ракети, яка стала фатальною для ЧФ РФ

"Нептун" став улюбленою ракетою України для знищення Чорноморського флоту Росії. Все більше і більше таких ракет сходить з виробничої лінії. Як йдеться у матеріалі Forbes, зустріч "Нептуна" з багатьома російськими суднами закінчилася фатально для ворожого флоту. Останньою жертвою української ракети став унікальний корабель "Комуна", передають Патріоти України.

Рятувальний корабель ВМС Росії "Комуна" спущений на воду в 1913 році. Йому пощастило служити у трьох флотах - російському імператорському, радянському та російському. Судно пережило дві світові війни.

Втім, цими вихідними по "Комуні" вдарили "Нептуном". Атака відбулася, коли корабель перебував на якірній стоянці російського Чорноморського флоту в Севастополі.

Схоже, "Комуні" пощастило уникнути глобальних ушкоджень. Супутникові знімки після атаки не показують жодних очевидних серйозних пошкоджень корпусу, палуби чи надбудови. Якщо старе судно зазнало будь-яких серйозних пошкоджень, то вони суто внутрішні - це неможливо перевірити.

"Російські моряки не повинні думати, що вони або їхнє 111-річне рятувальне судно в безпеці. Можливо, під час недільного удару по Севастополю українці використовували новітні крилаті ракети "Нептун". І багато інших таких "Нептунів" на шляху до випуску", - пише видання.

Українські ракети, безпілотники та диверсанти неодноразово завдавали ударів по Чорноморському флоту, пошкодивши або знищивши більше десятка великих кораблів флоту, а також його допоміжні авіабази, засоби протиповітряної оборони та командні пункти.

Зазвичай, українці атакують Чорноморський флот ракетами "Нептун" - новими версіями старої радянської крилатої ракети Х-35, яку українська промисловість колись створювала для радянського флоту.

Базовий "Нептун" був лише прототипом на початку вторгнення РФ в лютому 2022 року. Перша діюча батарея "Нептун", яка включає шість встановлених на вантажівці чотирикутних пускових установок, а також командну машину та 48 систем перезаряджання ракет, здійснила свій перший запуск у квітні 2022 року, потопивши флагман Чорноморського флоту "Москва".

Затопивши "Москву", українці довели, що "Нептун" з його ракетним прискорювачем, турбовентиляторним двигуном, радіолокаційною системою самонаведенням і потужною боєголовкою може працювати.

5-метровий корпус ракети містив достатньо палива для польоту на 190 км. Цього було достатньо, щоб націлитися на "Москву", оскільки екіпаж крейсера нахабно відплив лише за 96 км від українського узбережжя.

І оскільки російські військові кораблі відступили далі від узбережжя внаслідок затоплення "Москви", вони стали набагато складнішими цілями. Вразити їхні основні якірні пункти - Севастополь і Феодосію в Криму, Новоросійськ на півдні Росії - стало неможливим для екіпажів "Нептуна". Севастополь на відстані 250 км є найближчим до українських ліній.

Тож київське КБ "Луч" взялося за виготовлення "Довгого Нептуна". У цієї довгої ракети достатньо палива для польоту на 320 км. Водночас "Луч" допрацював ГСН ракети, щоб вона краще вражала цілі на суші та на морі.

"Довгий Нептун" вперше завдав удару в серпні, пошкодивши батарею ППО С-400 ВПС Росії в Криму. А під час масштабної атаки минулого місяця він націлився на чотири російські кораблі в Севастополі, а також на портові споруди та нафтобазу.

Ракетна атака на "Комуну" через місяць, можливо, не сильно пошкодила 111-річний корабель. Але нападів буде більше, оскільки війна все ще триває.

Українські офіційні особи повідомили офіційним особам США, що вони збільшили виробництво "Нептуна" в десять разів, а це означає, що планувальники ударів у Києві незабаром можуть мати у своєму розпорядженні десятки, можливо, сотні ракет.

"Якщо всього кілька десятків "Нептунів" могли потопити крейсер і пошкодити кілька інших кораблів, а також засоби протиповітряної оборони та допоміжні засоби, уявіть, що могла б зробити сотня "Нептунів", - пише видання.

Відбити партнера у Росії? Макрон закликав Європу оновити економічні зв’язки з Китаєм

понеділок, 6 травень 2024, 8:56

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що європейським країнам потрібно оновити економічні зв’язки з Китаєм. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. За словами французького лідера, Європа хоче більше взаємності в економічних зв’язках з К...

Росіяни дуже добре готуються": Берлінська назвала чотири фактори, які ослабили Україну

понеділок, 6 травень 2024, 8:49

Провали в мобілізації, затримка з постачанням зброї від США, нарощування військово-промислового комплексу (ВПК) Росії на противагу недостатньому нарощенню виробництва зброї та снарядів в Україні зробили нашу країну ослабеною. Таку думку висловила керів...