Доводиться збивати російські ракети набагато дешевші: Скільки коштує один пуск ракети з Patriot

Зенітно-ракетні комплекси Patriot, надані західними союзниками, допомогли Україні значно підвищити ефективність протиповітряної оборони. Західні партнери продовжують надавати Україні ракети для ЗРК Patriot, попри їхню високу вартість. Часто один пуск ракети з Patriot обходиться значно дорожче, ніж збита ним ціль.

Про це повідомляє сайт Pro Гроші.

Одна батарея зенітно-ракетного комплексу складається з чотирьох пускових установок по чотири ракети в кожній. Тобто ЗРК може нести 16 снарядів у повній комплектації. Також установка має радіолокаційну станцію, пункт керування вогнем та шасі.

Вартість цілого ЗРК становить приблизно 1 млрд доларів. При цьому ракета, яка використовується в Patriot – MIM-104 – коштує приблизно 3 млн доларів. Ця ракета здатна уразити літаки та гелікоптери в радіусі до 160 км, для інших рухомих цілей показник становить 50 км.

<

Варто зауважити, що вартість ракет С-300, якими росіяни часто обстрілюють українські міста та проти яких дуже ефективні ЗРК Patriot, становить приблизно 2 млн доларів. Приблизна вартість ракети Х-22 становить у середньому 400 тис. доларів.

Дорожче обходяться Росії ракети типу Х-101 (13 млн доларів) та Х-555 (7,5 млн доларів), з якими легко може впоратися Patriot. Понад 10 млн доларів росіянам коштують пуски гіперзвукових ракет Х-47 "Кинджал", але їх також можна знищити за допомогою американського ЗРК.

Характеристики Patriot

Україна уже отримала Patriot від США, Нідерландів та Німеччини. Основні характеристики цих комплексів наступні:

  • максимальна дальність перехоплення цілі — 80 км;
  • мінімальна дальність — 3 км;
  • максимальна висота перехоплення — 24 км;
  • мінімальна висота — 0,06 км;
  • кількість одночасно обстрілюваних цілей — 8;
  • ймовірність ураження — 0,8 (у бойових умовах менше);
  • маса ракети — 912 кг;
  • максимальна швидкість — 1 600 м/с;
  • висота ураження балістичних цілей — до 15 км.

Важливий крок: У ЗСУ створили першу школу з підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:00

На базі одного з навчальних центрів створена перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. Про це у Фейсбуці повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України, передають Патріоти України. Школа...

ATACMS уже є: Селезньов сказав, чого не вистачає Україні для гарантованого знищення Керченського мосту

четвер, 21 листопад 2024, 23:55

Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...