Зенітно-ракетні комплекси Patriot, надані західними союзниками, допомогли Україні значно підвищити ефективність протиповітряної оборони. Західні партнери продовжують надавати Україні ракети для ЗРК Patriot, попри їхню високу вартість. Часто один пуск ракети з Patriot обходиться значно дорожче, ніж збита ним ціль.
Про це повідомляє сайт Pro Гроші.
Одна батарея зенітно-ракетного комплексу складається з чотирьох пускових установок по чотири ракети в кожній. Тобто ЗРК може нести 16 снарядів у повній комплектації. Також установка має радіолокаційну станцію, пункт керування вогнем та шасі.
Вартість цілого ЗРК становить приблизно 1 млрд доларів. При цьому ракета, яка використовується в Patriot – MIM-104 – коштує приблизно 3 млн доларів. Ця ракета здатна уразити літаки та гелікоптери в радіусі до 160 км, для інших рухомих цілей показник становить 50 км.
<Варто зауважити, що вартість ракет С-300, якими росіяни часто обстрілюють українські міста та проти яких дуже ефективні ЗРК Patriot, становить приблизно 2 млн доларів. Приблизна вартість ракети Х-22 становить у середньому 400 тис. доларів.
Дорожче обходяться Росії ракети типу Х-101 (13 млн доларів) та Х-555 (7,5 млн доларів), з якими легко може впоратися Patriot. Понад 10 млн доларів росіянам коштують пуски гіперзвукових ракет Х-47 "Кинджал", але їх також можна знищити за допомогою американського ЗРК.
Україна уже отримала Patriot від США, Нідерландів та Німеччини. Основні характеристики цих комплексів наступні:
У Курській області РФ війська країни-агресорки висуваються на штурм українських позицій одними й тими самими дорогами, використовуючи одні й ті самі підрозділи, і це пояснює їхні приголомшливі втрати. Про це для Forbes пише військовий оглядач Девід Акс...
Втрати російських військ на Покровському напрямку перевищують українські "в рази", хоч там окупанти зосередили для штурму міста свої найкращі підрозділи, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для ТСН.Тиждень, передають Патріоти ...