Дрібні капості на останок: Угорщина після ратифікації своїм парламентом вступу Швеції до НАТО знайшла новий привід пригальмувати процес

При цьому такій затримці є цілком раціональне пояснення. Пкрехід Швеції під сталу "парасольку" НАТО означає збільшення військової допомоги Україні. Сателітів Кремля з Будапешту спонукають відтягнути її в умовах російського наступу хоч на кілька тижнів

Остаточне набуття Швецією членства у НАТО знову штучно гальмується через те, що Угорщина поки не надіслала до Вашингтона документ про ратифікацію, пояснюючи це виборами президента у себе в країні.

Шведське видання DN дізналося, що 28 лютого очільник МЗС Швеції Тобіас Більстрьом мав летіти до Вашингтона на церемонію з держсекретарем США, яка мала поставити крапку у процесі вступу Швеції в НАТО.

Проте візит довелося відкласти, оскільки формальною умовою для завершення вступу є передача ратифікаційної грамоти до депозитарію у США, а цей документ з Угорщини ще не надійшов.

Формальним поясненням Будапешта є те, що Угорщина очікує інавгурації нового президента, що призначена на 5 березня. Парламент країни, нагадаємо, перед голосуванням щодо вступу Швеції прийняв відставку президентки Каталін Новак через так званий "педофільський скандал" та обрав нового президента, Томаша Шуйока.

Проте затримка є штучною, оскільки у період між відставкою попереднього президента та інавгурацією нового обов'язки президента тимчасово виконує спікер Ласло Кьовер, і стаття 14 конституції країни дає йому повноваження підписати ратифікаційний закон.

Немає сумнівів у тому, що ратифікаційний закон врешті буде підписаний. Але схоже, що в Будапешті вирішили ще у такий спосіб "покарати" Швецію за те, що вона не пішла на поступки Орбану.

Крім того, як стало відомо із дискусії у парламенті Швеції, уряд королівства готовий надати Україні багатоцільові винищувачі четвертого покоління Gripen лише після оформлення вступу до Альянсу.

У Путіна особливий план: Армія РФ може почати великий наступ на Україну під час саміту НАТО, - Atlantic Council

середа, 24 квітень 2024, 17:50

Росія розпочала свою третю велику хвилю мобілізації в очікуванні майбутньої весняно-літньої кампанії. Президент Росії Володимир Путін 31 березня підписав указ про початок чергового призову на строкову військову службу, встановивши плановий показник до ...

"Камыш горит" - нарешті долетіло": У Маріупольському районі завдано удару по скупченню офіцерів РФ

середа, 24 квітень 2024, 17:30

У Маріупольському районі прилетіло по скупченю російських офіцерів, є двох- та трьохсоті. Про це повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, передають Патріоти України. За його слова, влучання сталося у ніч проти 24 квітня у с. Бабах-Тарама. ...