Дуже бояться? Місце, де розташовані дачі Путіна і Кабаєвої, раптово закрили для відвідування через "екологію"

Частину берега і самого озера Валдай (Новгородська область РФ), на якому розташовані будинки, які, за інформацією ЗМІ, належать російському диктатору Володимиру Путіну і його коханці Аліні Кабаєвій, раптово закрили для росіян нібито через погіршення екологічного стану, передають Патріоти України.

Як пише "Медуза", половина Валдая виявилася повністю закритою для човнів і відпочивальників. Чиновники пояснили, що за наказом Міністерства природних ресурсів і екології Росії частину озера зарахували до території Валдайського національного парку, і вона стала зоною особливо охоронюваної природної території (ООПТ).

ООПТ - це один з видів територій разом із заповідною та рекреаційною зонами (перша передбачає заборону перебування всім, крім співробітників заповідника, друга - дозволяє туризм, риболовлю та полювання).

Зона ООПТ, статус якої отримала місцевість біля путінських дач, передбачає, що на території можна перебувати хіба що з метою "пізнавального туризму" (туристичний маршрут строго обмежений). За порушення правил відвідування таких зон передбачена і адміністративна, і кримінальна відповідальність. Однак жодних офіційних маршрутів до озера національний парк не пропонує і навіть заявляє, що в цій частині озера повністю заборонено перебування громадян.

Повністю закрити зону для відвідування, всупереч її статусу, як заявили в нацпарку, знадобилося через "погіршення екологічного стану" та з метою зниження темпів його евтрофування (через цей процес "цвіте вода"). Ситуація викликала обурення місцевих жителів і для більшої переконливості адміністрація парку опублікувала "наукове обґрунтування". Ним став лист члена-кореспондента Російської академії наук Аркадія Тишкова, який довгі роки заявляє про екологічні проблеми на озері. "Медуза" зазначає, що цьому питанню присвячена і монографія групи російських вчених.

Дивує, що "екологічні проблеми" виявили тільки на одній частини водойми - на Довгобородському плесу, де журналісти раніше виявили нерухомість сім'ї Путіна. Попередження і дослідження вчених, які були присвячені забрудненню озера (наприклад, стічними водами), стосувалися всієї акваторії, оскільки його частини поєднані.

Крім того, місцеві кажуть, що візуально змін стану озера - цвітіння води, вимирання риби або інших екологічних проблем - не спостерігають. Однак кажуть, що відчуття, що поруч є "секретні об'єкти", а також "люди в камуфляжі", що стежать за пересуваннями відпочивальників, були тут і раніше.

Примітно і те, що наказ про зміну статусу зазначеної ділянки озера датований листопадом 2022 року, а офіційна його публікація відбулася тільки через два місяці. Сам же парк оголосив про нову заборону лише 3 березня - через місяці після зміни статусу території і через кілька днів після того, як журналісти показали розташовану тут "дачу Путіна".

Щонайменше шість "прильотів": У окупованому Бердянську пролунали вибухи

неділя, 28 травень 2023, 22:00

"Ще мінімум 5 влучань від ЗСУ по росіянських позиціях у Бердянській громаді! Російське ППО вчергове показало свою неефективність", - йдеться у повідомленні. При цьому офіційна влада міста закликала дочекатися подробиць та офіційного підтвердження від Г...

Фантастичні результати: Резніков розповів про ефективність британських ракет Storm Shadow

неділя, 28 травень 2023, 21:45

Ракети Storm Shadow, які Україна отримала від Британії, уже використовуються на фронті і влучають у всі цілі, які визначив Генеральний штаб ЗСУ. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в ефірі телемарафону, передають Патріоти України. "Я можу ск...