"Дуже складне питання": В Україні розробили план відкриття аеропортів під час війни

Політичне та військове керівництво України разом з іноземними партнерами та приватним бізнесом розробили план поступового відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. Дорожню карту було презентовано під час заходу у Варшаві. Як повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України, захід зібрав близько ста представників авіагалузі, зокрема з Євросоюзу, Великої Британії та США. Покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору презентував заступник міністра Сергій Деркач, передають Патріоти України.

На початку заходу економічний радник посольства США в Україні Мері Елізабет Медден наголосила на готовності США забезпечити експертну та технічну допомогу у відновленні цивільної авіації в Україні. Виступили й інші експерти:

  • перший заступник голови Державної авіаційної служби Сергій Коршук надав оцінку ризиків для цивільної авіації;
  • директор Украероруху Андрій Ярмак доповів про особливості забезпечення безпеки аеронавігації та готовність аеронавігаційної системи;
  • Олексій Дубревський (генеральний директор міжнародного аеропорту "Бориспіль") та Тетяна Романовська (генеральна директорка міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького) розповіли про готовність аеропортів;
  • заступник командира Повітряного командування "Центр" з авіації – начальник авіації Олег Захарчук презентував механізми координації цивільної та військової авіації.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба назвав збереження авіаційної інфраструктури стратегічним завданням. Він висловив очікування, що це допоможе просунутись у питанні створення умов для відкриття повітряного простору.

"Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко. Зрозуміло, що це дуже складне питання як з погляду безпеки, так і з погляду взаємодії з усіма залученими сторонами. Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план", – наголосив Олексій Кулеба.

Нагадаємо, що Україна оголосила про закриття свого повітряного простору у день початку повномасштабної агресії Росії 24 лютого 2022 року. У зв'язку із цим було призупинене надання послуг обслуговування повітряного руху цивільними користувачами повітряного простору України.

"Путін повинен це врахувати": Сікорський припустив, скільки Україна здатна захищатися без допомоги США

неділя, 23 лютий 2025, 22:59

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...

Малюк заявив, що СБУ знайшла ефективну протидію російським розвідувальним дронам

неділя, 23 лютий 2025, 22:24

Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...