Два вищі бали та жодної "двійки": ЄС оцінив, як Україна виконала 7 рекомендацій для членства

Із семи ключових рекомендацій, які ЄС висунув Україні як кандидату у члени блоку, повністю виконано дві. У Євросоюзі оприлюднили свіжу оцінку прогресу України за 4-бальною шкалою: "немає прогресу", "певного прогресу", "хорошого прогресу" і "виконано". Найгірший бал ("немає прогресу") не був виставлений за жодним із пунктів.

Оцінки усно представив єврокомісар по сусідству та розширенню Олівер Варгеї, пишеDeutsche Welle. Публічно їх озвучила міністерка з європейських питань Швеції (країна зараз головує в ЄС) Джесіка Росвалл на брифінгу після неформального засідання Європейської ради із загальних питань, яке відбулося у Стокгольмі 22 червня.

"Ті зусилля, які були зроблені (Україною. – Ред.) за останній рік, вражають. Незважаючи на надзвичайні обставини, Україна зробила суттєві кроки вперед", – сказала Росвалл. Однак, за даними журналістів, у внутрішньому документі ЄК оцінку "виконано" отримали лише дві рекомендації:

  • судова реформа;
  • регулювання медіа.

На оцінку "хороший прогрес" заслужило реформування КСУ. А "певний прогрес" відзначено в таких сферах:

  • боротьба з корупцією та відмиванням коштів;
  • антиолігархічне законодавство;
  • захист прав нацменшин.

За цими пунктами Єврокомісія також надала низку зауважень. У них йдеться про те, що ще належить зробити Україні в конкретному напрямку, зокрема:

  • удосконалити процедуру відбору суддів КСУ відповідно до рекомендації Венеціанської комісії;
  • врахувати зауваження Венеціанської комісії щодо законів про нацменшини та деолігархацію.

Втім, головна оцінка прогресу реформ в Україні очікується в жовтні. Нинішні "бали" мають виключно робочий характер. Саме жовтнева оцінка стане вирішальною у ухваленні рішення Брюсселя про відкриття переговорів щодо вступу України до ЄС цього року.

Як сказав DW співрозмовник у Єврокомісії, під час оголошення усної оцінки в ЄС "хотіли відзначити прогрес, який зробили українці, імплементуючи ці рекомендації за справді складних обставин широкомасштабного військового вторгнення". Також планувалося чітко вказати, що ще належить зробити, щоб "до жовтня всі пункти підтягнулися до позначки "виконані".

Слідом за США: Європейські країни готуються до заборони TikTok

неділя, 19 січень 2025, 16:04

Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...

"Має бачення того, що треба змінити": Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ

неділя, 19 січень 2025, 15:33

Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...