Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар пояснив, з чим пов'язана активізація російських консулів на світових дипломатичних майданчиках і причому тут анексований Крим. Думкою про це він поділився в інтерв'ю, передають Патріоти України.
"Дійсно Росія почала активніше проштовхувати свої наративи в ООН, наприклад, в Раді Безпеки. Нещодавно на один із неофіційних заходів Ради Безпеки ООН щодо начебто ситуації в Криму росіяни позапрошували керованих ними людей, з наміром, "а давайте ми вам представимо тих, які вам покажуть наскільки все гарно і красиво в Криму, як забезпечені їх права тощо", - говорить він.
За його словами, є два виміри такої активності РФ. Один з них - спроба легітимізувати через ООН свою присутність в Криму, який вони захопили шляхом збройної агресії. "Одночасно відбувається "накрутка" напруги - через ЗМІ, за допомогою певних політичних меседжів, військових приготувань. Створюючи такий суспільний, політичний та інший тиск – накручується ціна Криму", - упевнений дипломат.
Що стосується другого виміру, то на його думку, Росія продовжує докладати максимум зусиль, щоб зняти з себе санкції за агресію. "Москва хоче проштовхнути ідею, щоб якась з міжнародних організацій прийняла рішення, яким на період COVID-19 чи іншої пандемії потрібно пом’якшувати або знімати санкційні режими. А після поліпшення загальної ситуації до санкцій уже не повертатись. Тобто росіяни хочуть використати глобальну проблему на свою користь", - упевнений він.
За словами Боднара, така активність не залишається непоміченою. "Ми це, звичайно, бачимо і в Нью-Йорку (ООН, - ред.), в Женеві (де знаходяться штаб-квартири багатьох міжнародних організацій, - ред.), чи Відні (ОБСЄ, - ред.). І активно протидіємо російським зусиллям – щоб російські ініціативи не отримали формального статусу", - додає дипломат.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...