"Дзвін-АС", "Нептун" та інше: Як проходить переозброєння української армії

​Окремі успіхи України в цьому напрямку вже є. Поряд з цим існують і проблеми.

"Дзвін-АС", "Нептун", боєприпаси та Bayraktar TB2: як проходить переозброєння української армії

Для Збройних Сил України та оборонної промисловості зараз стоїть питання не просто чисельного переозброєння, але й також - технологічного "стрибка", передають Патріоти України.

Досвід війни між Україною та РФ, що триває уже сьомий рік, і також - досвід недавньої війни між Азербайджаном та Вірменією за Нагірний Карабах засвідчують, що наша країна має змінити свій підхід до переозброєння Збройних Сил.
Як саме - директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець обговорив у інтерв’ю шеф-редактору порталу "Хвиля" Юрію Романенко.

Замість ставки на кількість особового складу та озброєння в рамках моделі "малої радянської армії", українське військо має стати високотехнологічним, тобто - оснащене високоточною ракетною зброєю, ударними безпілотними комплексами, засобами розвідки та протидії ворожим системам радіоелектронної боротьби, системами автоматизованого управління військ.

Окремі успіхи в цьому напрямку вже є: наприклад, Військово-Морські Сили України в цьому році мають отримати перші ракетні комплекси "Нептун".


Але є і свої гучні проблеми: наприклад, Міноборони зупинило роботи по автоматизованій системі управління військами "Дзвін-АС", що до того пройшла успішну апробацію під час навчань різного рівня, котрі відбулись протягом 2019-2020 років.

Досі незакритою є прогалина з організацією виробництва в Україні боєприпасів для потреб Збройних Сил України.

І загалом – експертна спільнота та суспільство досі не розуміє, за якою саме моделлю будівництва будуть розвиватись Збройні Сили України в наступні роки.

Джерело: Defense Express

"Нас це не влаштує": Кремль виключив негайне припинення вогню в Україні

понеділок, 24 лютий 2025, 13:15

Варіант негайного припинення вогню на поточній лінії зіткнення з наступним обговоренням подальших кроків Москву «не влаштує». Про це на зустрічі із главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляють Пат...

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...