Починаючи з 20 листопада Росія більш ніж удвічі знизила інтенсивність ударів по Україні керованими бомбами. Якщо на початку останнього місяця осені щодня окупанти скидали понад 100 бомб, то у грудні ця кількість скоротилася до 24-50 за добу, передають Патріоти України.
Зниження інтенсивності використання окупантами КАБів пов'язане з дозволом на удари західними ракетами вглиб РФ, отриманим Києвом від Вашингтона в середині листопада. Про це пише російське видання "Агентство".
"Російська авіація більш ніж удвічі знизила інтенсивність ударів по Україні керованими авіабомбами після 20 листопада, випливає із заяв Генштабу ЗСУ. Саме в середині листопада Київ отримав дозвіл на завдання ударів західними ракетами по міжнародно визнаній території Росії і почав здійснювати ці атаки", – зазначено у повідомленні.
Так, згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, у період з 1 по 20 листопада був лише один день, коли армія РФ скинула в Україну менше 100 керованих авіабомб. Решта часу КАБів летіло значно більше. Наприклад, 20 листопада російська авіація скинула 138 авіабомб.
"Після цього понад 100 авіабомб за день ПКС Росії не використали жодного разу", – констатує "Агентство". З 1 по 11 грудня Росія лише п'ять разів скинула понад 50 авіабомб на день. А 12 грудня по території України прилетіло 24 КАБи, такі дані озвучив Генштаб.
"У листопаді російська армія використала на 20% менше авіабомб, ніж місяцем раніше, писав український канал "Око Гора", який проаналізував дані Генштабу ЗСУ. Автори каналу писали, що це може бути пов'язане з "нелітною погодою" або дозволом завдавати ударів по Росії західною далекобійною зброєю", – зазначає "Агентство".
При цьому останніми днями РФ запускає в середньому по 40 авіабомб, що блогер M0nstas назвав "рекордно низьким рівнем". Він вивчив дані про погодні умови в ці дні і дійшов висновку, що погода не істотно впливає на інтенсивність бомбардувань.
OSINT-аналітик Олівер Александер вважає, що різке зниження кількості ударів керованими авіабомбами пов'язане саме з дозволом на удари західними далекобійними ракетами вглиб РФ, отриманим Україною. Експерт вважає, що загроза прильотів ATACMS змусила російських окупантів перемістити винищувачі-бомбардувальники Су-34 на аеродроми, що розташовані більш ніж за 600 км від лінії фронту – за межами зони ураження західних ракет. І це, вважає Олівер Александер, може впливати на технічне обслуговування, частоту вильотів та кількість годин нальоту.
Про те, що Вашингтон дав дозвіл Києву завдавати ударів по території РФ ракетами ATACMS, стало відомо 17 листопада. Вже 19 листопада, за даними ЗМІ, було завдано першого удару – по російському військовому арсеналу. А 20 листопада чергову ціль на російській території вразили британські ракети Storm Shadow.
"Активне використання керованих авіабомб допомогло Росії захопити Авдіївку і відіграло важливу роль під час наступу влітку на південному сході України. Крім того, російська армія активно завдавала ударів авіабомбами по українських містах, що розташовані недалеко від кордону з Росією, зокрема по Харкову. Володимир Зеленський порівнював удари авіабомбами з килимовими бомбардуванням часів Другої світової війни і називав їх великою проблемою для України", – додало "Агентство".
Українські винищувачі Су-27, оснащені американськими плануючими бомбами GBU-39, здійснюють точкові удари по стратегічно важливих цілях на території Росії, таких як понтонні мости та командні пункти, передають Патріоти України. Як пише Forbes, на рідкіс...
Принц Ендрю, молодший брат британського короля Чарльза, опинився в центрі шпигунського скандалу. Він дружив із громадянином Китаю Яном Тенбо, який, як вважається, працював на уряд КНР. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Якщо місія Яна...