Розвідка Великої Британії розповіла, як санкції порушують постачання ключових компонентів для російської оборонної промисловості, зокрема, треті країни стягують понад 60% за експорт певних товарів для військово-промислового комплексу РФ, передають Патріоти України.
Дослівно: "Хоча РФ збільшила виробництво боєприпасів... вплив санкцій, найімовірніше, найбільше позначився на все більш досконалих та складних російських системах, виробництво та розробка яких майже напевно має підвищену залежність від іноземних компонентів і технологій".
Деталі: У відомстві зазначили, що ізоляція РФ обмежує кількість країн, з якими вона може вести пряму торгівлю, що збільшує час та вартість для товарів, які раніше вона могла купувати вільно.
Дослідження Інституту економіки країн з перехідною економікою Банку Фінляндії свідчить, що треті країни стягують цінові надбавки в розмірі понад 60% за експорт певних санкційних товарів, що постачаються до Росії, йдеться в огляді.
У розвідці зазначають, що санкції, ймовірно, продовжують порушувати як попит, так і пропозицію російського озброєння, а також суттєво ускладнюють механізми платежів до Росії.
"Це майже напевно сприяло значному скороченню російського експорту озброєнь та збільшенню затримок у поставках, зокрема деяким з найважливіших клієнтів, що залишилися", – йдеться в огляді.
Міноборони Британії посилається на дані Стокгольмського інституту досліджень проблем миру, частка РФ у світовому ринку озброєнь скоротилася до 11% у період з 2019 по 2023 рік порівняно з 21% у період з 2013 по 2018 роки.
Угода про перемир'я між Україною та Росією може передбачати, що ворог залишиться на захоплених територіях. Водночас питання про гарантії безпеки для нашої країни залишається відкритим, передають Патріоти України з посиланням на The New York Times. Як п...
Українські війська відбили втрачені позиції поблизу Часового Яру та Торецька. Водночас російські війська продовжують наступальні дії. Про це свідчать дані Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України. . На фронті фіксується просування ві...