Повітряні сили США не мають ефективних механізмів, які б дозволили їм вимагати від підрядників повернення коштів за постачання несправних деталей. Про це йдеться у нещодавньому звіті Міністерства оборони США, передають Патріоти України.
Як стало відомо, Повітряні сили не вимагали повернення коштів за 45 несправних компонентів для військово-транспортного літака C-130J Super Hercules. При цьому їхня вартість складала "нескромні" 5,9 млн доларів.
Також повідомляється про 77 дефектних компонентів для інших літаків, включаючи, F-16 та F-22. Їх вартість склала півмільйона доларів. Така ситуація призводить до того, що Повітряні сили сплачують не тільки за несправні компоненти, але також і за їх ремонт.
Однак мова не тільки про зайві витрати – браковані деталі можуть призвести до загибелі льотчиків Повітряних сил. Згадується випадок, коли пілот винищувача F-16 загинув через несправне крісло-катапульту.
Розслідування показало, що проблеми з якістю пов’язані з тим, що у Повітряних сил не має адекватного процесу звітності про недоліки. Через це вони не можуть притягти до відповідальності підрядників і отримати відшкодування за дефектні деталі.
Експерти склали список рекомендацій, направлених на те, щоб покращити ситуацію в цьому напрямку. Також повідомляється, що раніше Повітряні сили все ж змогли отримати компенсацію за 185 дефектних компонентів, вартість яких складала 19,4 млн доларів.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 05.04.25 орієнтовно склали:
"Коаліція рішучих" розподіляє ролі і на дипломатичному поприщі, де Макрон тішиться високим міжнародним авторитетом, як найдосвідченіший лідер серед колег з головних столиць Європи - Лондона, Парижу, Берліну, Рима. Президент Франції Емманюель Макрон зби...