"Як мінімум 14 моряків загинули під час пожежі на атомному підводному човні. Катастрофа нагадує про загибель" Курська ", - пише німецьке видання Handelsblatt.
"Це велика втрата для флоту, та й взагалі для всієї армії", - прокоментував те, що трапилося правитель РФ Путін.
Це "удар по удар по політичній системі, вибудованій Путіним ", вважає журналіст видання Андре Баллен.
"Лошарік" це не "Курськ", ситуація в російських збройних силах в 2019 році відрізняється від тієї, щоб була при вступі Путіна на посаду президента в 2000 році, проте між двома катастрофами можна провести паралелі. Обидва нещасні випадки сталися на престижних об'єктах північного флоту Росії, підводних човнах з найвищим рівнем секретності. Обидва проводили навчання, коли їх наздогнала доля", - йдеться в статті.
"Хоча "Лошарик" втратив менше людей, ніж " Курськ", де в серпні 2000 року загинули всі 118 моряків екіпажу, це найбільша катастрофа флоту за останні 10 років. До того ж на судні були присутні виключно офіцери, сім з них були капітанами першого рангу, двоє - Героями Росії ", - зазначає Баллен.
"В останні 20 років Путін створював міф" сильної Росії ". При цьому в першу чергу спирався на модернізацію і інтенсивне озброєння армії: нові ядерні ракети з гіперзвуковою швидкістю, гранично точні крилаті ракети, а також атомні підводні безпілотники були ключовими пунктами, за якими в минулому році перед своїм переобранням він вихваляв військовий потенціал Росії. (...) Проте, знову і знову, особливо після таких великих нещасних випадків, виникає питання про стандарти безпеки в збройних силах, - вказує автор статі. - Офіційних даних про втрати армії не існує з 2010 року, коли генеральний прокурор Юрій Чайка говорив про 478 загиблих військовослужбовців ".
"Але вже тоді правозахисники сумнівалися в цих цифрах. Так, Вероніка Марченко, засновниця правозахисної організації" Право матері ", оцінювала число смертельних випадків в російській армії в 2-2,5 тис. на рік. Після початку конфлікту в Україні Путін оголосив всю інформацію про вбитих державною таємницею", - нагадує видання.
"Під питанням чи, дізнається громадськість про справжні причини катастрофи у зв'язку з великою секретністю. Здається, що техніка все ще важливіше людського життя. Збереження військової таємниці важливіше права суспільства дізнатися причини катастрофи", - наголошується в публікації.
"Цілком можливо, що в підсумку на питання:" Що сталося на "Лошарику"? "Відбудуться відповіддю:" Він згорів". Так, як Путін одного разу коротко відповів на запитання Ларрі Кінга про човен" Курськ ":" Він потонув", - пише Handelsblatt.