Франція розглядає можливість відправлення в Україну спецпризначенців, які могли б “захистити деякі території України та обмежити удари з боку Росії”. Про це повідомляє видання Le Monde, передають Патріоти України.
Після неоднозначної реакції на пропозицію Макрона, яка прозвучала привселюдно, 29 лютого він підкреслив, що його слова про відправку військ до України були “виважені”.
Відомо, що з початку вторгнення в Україну в країні були присутні численні державні суб'єкти, пов'язані із західними спецслужбами, часто з військовим статусом. Видання пише, що дипломатичний персонал під прикриттям, радники для України та співробітники спецслужб відіграють певну роль з самого початку війни. “Дії цих служб за своєю природою є таємними, а отже, не підпадають під дію законів війни”, — сказав Вінсент Крузе, колишній співробітник Генерального директорату зовнішньої безпеки Франції.
Суперечка, розпалена Макроном на початку тижня, відкрила дебати про те, що дехто вважає відкритою таємницею. “Всі держави-союзники присутні в Україні. Мова не йде про бойові підрозділи, але є представники кожної розвідувальної служби, наприклад”, — заявило українське дипломатичне джерело, яке побажало залишитися анонімним.
Українська сторона задоволена тим, що питання посилення військової присутності союзників у їхній країні “висить у повітрі” ще з грудня. “Якщо є поставки зброї, то там повинні бути люди, які фізично дають інформацію про те, як користуватися цією технікою”, — додали вони.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...