Франція розглядає можливість відправлення в Україну спецпризначенців, які могли б “захистити деякі території України та обмежити удари з боку Росії”. Про це повідомляє видання Le Monde, передають Патріоти України.
Після неоднозначної реакції на пропозицію Макрона, яка прозвучала привселюдно, 29 лютого він підкреслив, що його слова про відправку військ до України були “виважені”.
Відомо, що з початку вторгнення в Україну в країні були присутні численні державні суб'єкти, пов'язані із західними спецслужбами, часто з військовим статусом. Видання пише, що дипломатичний персонал під прикриттям, радники для України та співробітники спецслужб відіграють певну роль з самого початку війни. “Дії цих служб за своєю природою є таємними, а отже, не підпадають під дію законів війни”, — сказав Вінсент Крузе, колишній співробітник Генерального директорату зовнішньої безпеки Франції.
Суперечка, розпалена Макроном на початку тижня, відкрила дебати про те, що дехто вважає відкритою таємницею. “Всі держави-союзники присутні в Україні. Мова не йде про бойові підрозділи, але є представники кожної розвідувальної служби, наприклад”, — заявило українське дипломатичне джерело, яке побажало залишитися анонімним.
Українська сторона задоволена тим, що питання посилення військової присутності союзників у їхній країні “висить у повітрі” ще з грудня. “Якщо є поставки зброї, то там повинні бути люди, які фізично дають інформацію про те, як користуватися цією технікою”, — додали вони.
Президент США Дональд Трамп має важелі, щоб змусити диктатора Володимира Путіна швидко припинити війну в Україні, якщо він відмовиться від повільного, непослідовного економічного тиску з боку адміністрації Джо Байдена. Про це повідомляє Time, передають...
Заяви Дональда Трампа щодо територіальних претензій до Данії, погрози Панамі і заклик до Канади стати 51-м штатом – це явно імперська риторика. Якщо президент США просуває такі меседжі, то це може легітимізувати територіальні зазіхання Путіна, про це у...