"Фукусімський сценарій для ЗАЕС - найгірший": Железняк оцінив ризик катастрофи та вказав, які території під загрозою

Для Запорізької АЕС найнебезпечніший фукусімський сценарій, коли буде повністю знеструмлено всі блоки. Припинення охолодження реактора призведе до його розігрівання, що своєю чергою стане причиною вибухів усіх блоків. Причому відбуватиметься це не одним вибухом одразу, а поступово, передають Патріоти України.

Про це у програмі Орестократія" розповів професор Інституту радіоактивності довкілля Фукусімського університету Марк Железняк. У розмові з шеф-редактором OBOZREVATEL Орестом Сохаром Железняк оцінив ризики катастрофи на Запорізькій АЕС, окупованій Росією.

Професор розкритикував заяви Мінприроди про те, що зона зараження, у разі аварії на Запорізькій станції, буде в 10 разів більшою, ніж Чорнобильська.

В міністерстві просто склали ту кількість палива, яке перебуває в шести реакторах, і розрахували, що його приблизно в 10 разів більше, ніж було в чорнобильському реакторі. І зробили висновок, що якщо тут на ЗАЕС кількість радіоактивності більша в 10 разів, то у разі аварії зона також буде більшою в 10 разів.

Марк Железняк розкритикував такі "розрахунки" і розповів, як усе насправді відбувається, на прикладі бочок із фарбою. Він пояснив, що зона не буде більшою, але значно збільшиться саме забруднення в цій зоні.

"У вас є шість бочок. Скажімо для конкретності, з червоною фарбою. Ви в кожну бочку кладете гранату. Однакову. І ви підриваєте або одну бочку на майданчику, або підриваєте по черзі ці шість бочок. Вони самі разом же не вибухнуть. У тебе вибухає одна бочка, і зрозуміло, що буде якесь коло, всередині якого ця фарба буде викинута. Якщо в тебе вибухне ще одна бочка на цьому майданчику, ще одна, ще одна – що, коло збільшитися? Ні. Оскільки вибухає щоразу снаряд, грубо кажучи, однієї і тієї ж сили, у тебе розкид іде в тому самому колі. Яка буде різниця, вибухне одна бочка чи шість? Різниця буде в тому, що ось це основне коло викиду буде зафарбоване більш інтенсивним червоним кольором. Тобто всередині цього кола буде більше забруднення", – пояснив Железняк.

За словами професора, зона зараження становитиме приблизно 30 кілометрів. "У Чорнобилі та у Фукусімі, навіть для чотирьох реакторів, це приблизно 30 кілометрів. Але це дуже грубий опис. Вітер може подути сильніше, вона викинеться в якийсь бік. Але через те, що їх шість (реакторів на ЗАЕС. – Ред.), цей ефект не буде сильнішим", – зазначив вчений.

У разі, якщо окупанти все ж наважаться на підрив ЗАЕС, насамперед і найбільше постраждають міста Енергодар та Нікополь, який розташований у 10-кілометровій зоні.

Зараження інших територій і формування поля забруднення буде залежати від природних умов – напрямку вітру, наявності чи відсутності опадів, пояснив професор. "Якщо собі уявити ситуацію, що буде сухий сезон і не йтимуть дощі, то взагалі все може обмежитись лише випаданням у ближній зоні, а далі воно розсіється так, що буде малими плямами забруднення довкола. Не треба лякати народ, що всім смерть від радіації", – зазначив Марк Железняк.

Вже знайшли низку недоліків: Генштаб перевіряє процес формування 156-ї бригади

неділя, 19 січень 2025, 19:42

За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....

Європа місцями набула імунітет: У Фінляндії зняли кандидата з виборів через проросійські заяви

неділя, 19 січень 2025, 18:34

В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...