Ганебна ситуація: Гауляйтер Балицький досі має мандат депутата

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликає позбавити гауляйтера Запорізької області Євгена Балицького мандата депутата обласної ради. Таке звернення оприлюднено на сайті міністерства, передають Патріоти України.

У Мінреінтеграції нагадали, що суд визнав Балицького винним за двома статтями Кримінального кодексу та заочно засудив його до 15 років позбавлення волі.

«Він публічно підтримав російську окупацію. Він добровільно пішов на співпрацю й обійняв посаду „очільника“ окупаційної адміністрації РФ у тимчасово захопленій частині Запорізької області. Але чомусь формально він досі залишається із депутатським мандатом Запорізької обласної ради», — зазначають у відомстві.

Там назвали цю ситуацію «ганебною» та закликали позбавити зрадника депутатського мандата. Балицького було обрано депутатом Запорізької обласної ради у 2020-му від Опозиційного блоку. З перших днів російського вторгнення він почав допомагати окупантам у захопленій частині Запорізької області й незабаром вони призначили його головою окупаційної «Запорізької військово-цивільної адміністрації».

Наприкінці червня 2023 року на основі доказів, зібраних СБУ, суд визнав Балицького винним за двома статтями:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111−1 (участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч.2 ст. 110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб).

"Бавовна" була вдала: Супутникові знімки зафіксували наслідки удару по стратегічній нафтобазі Росрезерву

понеділок, 22 червень 2026, 11:56

Внаслідок пожежі на «Комбінаті «Темп» Федерального агентства з державних резервів РФ у Рибінську Ярославської області вигоріли щонайменше 15 резервуарів з пальним і ще кілька були пошкоджені. Супутниковий знімок нафтобази опублікував Telegram-канал Exi...

Штурмів стало більше: Окупанти розпочали літню наступальну кампанію

понеділок, 22 червень 2026, 11:43

Російські окупаційні війська розпочали літню наступальну кампанію та збільшили кількість штурмів, однак спроби росіян захопити панівні висоти не мають успіху, розповів військовий 54-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Сергій Луговик у ...