"Генерал Черешня" б'є окупантів: У Запоріжжі створили новий дрон-камікадзе для ЗСУ (відео)

Українські військові на передовій отримали експериментальні дрони-камікадзе "Генерал черешня", які розробили волонтери із Запорізької області. Подробиці у своєму сюжеті розповів "5 канал", передають Патріоти України.

Дрони виготовляють у Запоріжжі волонтери ГО "Лабораторія досліджень у сфері оборони". Тестову партію, в якій 20 безпілотних літальних апаратів, уже передали українським військовим, які виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку фронту. Після того як дрони покажуть себе в умовах реальних бойових дій, військові нададуть відгуки про них розробникам. Ще 30 дронів воїни отримають від розробників у найближчі кілька днів.

"Ми використовуємо тільки високоякісні компоненти. У нас виходить уже готовий дрон. На нього кріпиться батарея, яка підключається до цього дрона, і він може працювати. Знизу кріпиться боєприпас", — розповів журналістам співзасновник ГО "Лабораторія досліджень у сфері оборони" Рудольф Акопян.

Він уточнив, що ударний квадрокоптер запорізького виробництва може літати на відстань понад 10 кілометрів і нести боєприпас вагою півтора кілограма. Його завдання — знищити живу силу і техніку противника. Розробники запевняють у тому, що їхній безпілотник може знищувати танки, САУ та іншу броньовану техніку противника. Коштує такий БПЛА 14 тисяч гривень. Свою назву — "Генерал Черешня" — він отримав на честь однойменного військового підрозділу.

Частину запчастин для "Генерала Черешні" закуповують за кордоном, а частину інженери-розробники друкують на 3D-принтері та з листів пресованого карбону. Після того як збирання завершено, безпілотний літальний апарат проходить тестові випробування. Творці вирушають на полігон, де і відбувається обліт техніки, їм важливо зрозуміти, наскільки добре дрон управляється на невеликих відстанях. Після цього його оснащують вантажем, що імітує боєприпас, і спостерігають за тим, як високо може піднятися безпілотник і яку швидкість він розвиває.

Зазначимо, що засновники виробництва планують розширити виробництво до тисячі дронів на місяць. У такий спосіб вони хочуть забезпечити FPV-дронами всіх військових на Запорізькому напрямку.

"Коли ми все це доводимо до максимально хорошого результату, ми переходимо на складання таких дронів від 500 до 1000 штук на місяць", — підтвердив медійникам Рудольф Акопян.

Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...