До столиці Білорусі з 8 по 11 січня щодня прилітав борт із Китаю, який доставляв вантаж військового призначення. Про це повідомляє опозиційний проєкт Motolko.help.
Зазначається, що підозрілу активність спочатку помітила моніторингова група Беларускі Гаюн. Літак Boeing 747−4FTF (реєстраційний номер B-2476), який належить до авіакомпанії Air China Cargo, здійснив чотири рейси за маршрутом Урумчі (ZWWW) — Мінськ (UMMS) і назад.
За даними проєкту, вже відбулися такі рейси:
Крім того, усі рейси прибували до Мінська в той самий час — з 09:30 до 10:10 ранку і пробули в Мінську однаковий за тривалістю проміжок — 3 години.
Motolko.help також має припущення, що рейси здійснювалися двома партіями (8 і 9 січня, 10 і 11 січня).
Повідомляється, що в аеропорту «Мінськ» розташований транспортно-логістичний центр, який обслуговує вантажні рейси, які прибувають і вибувають, через це усі вантажні літаки паркуються на спеціальних стоянках, однак B-2476 паркувався на іншій стоянці.
При цьому усі чотири рази літак після посадки займав стоянку 1 А, яка зарезервована для обслуговування урядових літаків Білорусі, зокрема EW-001PA і EW-001PB самопроголошеного президента країни Олександра Лукашенка, а також EW-301PJ, коли він використовується його сином Віктором Лукашенком.
За даними проєкту, китайський літак доставив у Білорусь військову техніку. Вантаж, швидше за все, не проходив митного очищення і одразу залишив аеропорт, аби не привертати додаткової уваги та не стояти просто неба.
Повідомляється, що з 2017 року на озброєнні Білорусі перебувають китайські бронеавтомобілі CS/VN3 Dajiang (Дракон).
У 2018 році вже було зафіксовано доставку однієї з партій машин до Мінська. Вони потрапили в сюжет телекомпанії ВоенТВ. Тоді їх привезли за допомогою точно такого ж вантажного літака Boeing 747−4FTF.
За один рейс він може привезти щонайменше чотири-п'ять бронеавтомобілів, але, крім них, білоруський ВПК використовує і китайські складові для виробництва ракет РСЗВ Полонез.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...