Гірше, ніж 13 років тому: Ексрадник Путіна заявив про ризики для України через позицію Байдена

Позиція, яку президент США Джо Байден зайняв під час саміту з лідером Російської Федерації Володимиром Путіним в Женеві є "серйозним підвищенням ризиків для України". Про це колишній радник російського лідера Андрій Ілларіонов заявив 17 червня в етері ток-шоу "Право на владу" на телеканалі 1+1, передають Патріоти України.

"Хочу звернути увагу, що на прес-конференції Байден повторив слово в слово позицію, яка за пів години до нього була виголошена Путіним щодо України і виконання Мінських домовленостей", - зазначив він.

Ілларіонов нагадав, що "путінська інтерпретація" традиційно передбачає "амністію бойовиків, легалізацію силовиків в псевдореспубліках, проведення виборів без контролю українською владою, спроба "влити" ці самі псевдореспубліки в політичне тіло України, і лише після цього - спільне патрулювання міжнародно визнаного українсько-російського кордону - спільно бойовиками і українськими ЗС".

"Це стара традиційна спроба Путіна встановити контроль над усією Україною через ці псевдореспубліки, - додав ексрадник лідера Кремля. - Одна справа, коли це регулярно повторює Путін. Але тепер до нього приєднався пан Байден".

Політик наголосив, що для захисту суверенітету і територіальної цілісності Україні необхідна євроатлантична інтеграція з "членством в НАТО в перспективі і наданням ПДЧ зараз". Він також порівняв нинішню ситуацію з подіями 2008 року, коли на саміті НАТО в Бухаресті обговорювалося надання ПДЧ Україні і Грузії.

"Тоді у президентів країн (Саакашвілі і Ющенко), які були присутні на саміті, була можливість донести свою позицію до керівників Альянсу. Сьогодні, 13 років по тому, на саміт НАТО в Брюсселі Зеленський не був запрошений. У Зеленського сьогодні немає можливості зв'язатися з президентом США в будь-який час дня і ночі", - продовжив Ілларіонов.

За його словами, 13 років тому "президент Буш підтримував і вступ, і надання ПДЧ і Грузії, і України. Сьогодні президент Байден не підтримує цього".

"Сьогодні у нас вийшло більшою мірою повторення того, що було 13 років тому - тобто саміт НАТО, що не дає ПДЧ ні Грузії, ні Україні, але позиція України сьогодні є набагато гіршою, ніж та позиція, яка була в Грузії 13 років тому", - підсумував колишній радник Путіна.

"Світ перебуває у фазі вичерпування ілюзій": Чалий описав найреалістичніший сценарій завершення війни в Україні

четвер, 24 квітень 2025, 10:42

Американська адміністрація має зважитися на альтернативну стратегію – підтримку України й тиск на Росію. У разі ослаблення міжнародної підтримки світ може скотитися до так званого перемир’я – тимчасового припинення вогню, що, як показує досвід, лише ві...

"У ворога вичерпуються ресурси, а з ними - і терпіння": Експерт назвав головну мету масованого удару РФ по Україні

четвер, 24 квітень 2025, 10:30

Росія відновлює активні удари по критичній інфраструктурі України. Знімається так зване «енергетичне перемир’я», і тепер головною мішенню знову стають об’єкти енергетики та транспорту. Про це заявив керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стра...