Голодувала і спала на підлозі: Історія вагітної медикині із Маріуполя, яка пережила російський полон

Військова медикиня Мар’яна Мамонова з Рівненщини під час обміну полоненими разом з іншими українськими Героями днями повернулася з російського полону, передають Патріоти України.

Про це в інтерв'ю українськимЗМІ розповіли сестра Мар’яни Оксана та подруга Ксенія. Дівчата зазначили, що коли дізналася про вагітність, медикиня вже перебувала в оточеному Маріуполі.

Близькі розповіли, що бували дні, коли вагітна жінка за цілий день з’їдала лише два яблука. Казала, що у перші тижні вагітності їй постійно хотілося плакати і їсти, але довкола йшла війна, і вона, як медик, мусила надавати допомогу людям, зокрема переносити поранених.

Ксенія показала журналістам свою переписку з Мар’яною у березні 2022 року. Подруга запитала, чи та їла, спала. "Привіт. Все добре, я тримаюся", – відповіла їй Мар’яна 2 березня, після чого новин від військової медикині не було довгих 10 днів. А потім від неї прийшло два слова: "Я жива".

Сестра Оксана розповіла, що сім'я дізналася, про те, що Мар'яна у полоні з російського відео."Вона стояла у бушлаті, маленька, дрібненька, сама серед чоловіків", – зазначила Оксана.

За час перебування у полоні Мамоновій дозволили поспілкуватися з рідними лише раз, у травні. Тоді вона перебувала у колонії в Оленівці. Полонена розповідала, що їй "покращили умови – годують раз на день, дають вітаміни".

Однак колишня ув’язнена Анна Ворошева, яка перебувала разом з Мамоновою, розповіла ВВС, що Мар’яна була в кімнаті з понад 20 іншими ув’язненими. А коли вона прибула, їй довелося спати на підлозі. Пізніше вона потрапила у камеру з меншою кількістю людей і співкамерниці подбали, щоб вона могла спати на одному з двох ліжок, що там були, щоночі. Зі свого боку, родичі Мамонової намагалися якомога більше дізнатися про її стан.

"У нас була людина, яка передавала інформацію. Повідомляли, що Мар’яну утримують окремо від всіх та 1-2 рази на тиждень випускають гуляти під охороною", – говорить сестра дівчини. Окрім того, її раніше вже хотіли обміняти, але з невідомих причин в останній момент висадили з автобуса. Хвилювалися рідні ще й через те, що жінка народить у полоні і тоді її дитину могли забрати.

Результат вражає! Масований удар по Україні. Названо число збитих ракет

понеділок, 5 грудень 2022, 20:13

Українські сили під час російської ракетної атаки 5 грудня збили більше 60 з понад 70 ракет, передають Патріоти України з посиланням на Telegram Повітряних сил ЗСУ. Повідомляється, що сьогодні росіяни загалом випустили понад 70 ракет. За попередніми д...

"Все може скластися": РФ може використати ракетну атаку для наступальної операції, - військовий експерт

понеділок, 5 грудень 2022, 19:56

Масований ракетний обстріл інфраструктури України у майбутньому може мати військове значення, коли співпаде ракетний обстріл і потенційний блекаут з початком якоїсь наступальної операції на новому напрямку. Про це в ефірі "1+1" в рамках національного ...