Голова МАГАТЕ зробив заяву щодо безпеки на ЗАЕС

Підписання письмової угоди щодо безпеки Запорізької АЕС на даний момент неможливе, оскільки між сторонами не досягнуто миру. Про це заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі на брифінгу за підсумками відвідин станції, передають Патріоти України.

«У нас є політична угода, яка була сформульована на Раді Безпеки ООН. Досягнення письмової угоди було б нереалістичним на даному етапі, тому що, як ми знаємо, немає переговорів про мир або припинення вогню між сторонами. Але ми змогли досягти твердої політичної угоди», – сказав він.

Гроссі наголосив, що МАГАТЕ – це «не військова поліція», але агентство може фіксувати всі порушення та інформувати про це міжнародне співтовариство, завдяки присутності інспекторів на станції.

Він також зазначив, що його пропозиції отримали підтримку у Раді безпеки ООН. «Моя зустріч у Раді безпеки ООН була дуже важливою, завдання полягає в тому, щоб привернути увагу всіх членів Ради безпеки, щоб світова спільнота знала про небезпеку»,– додав він.

Раніше Гроссі запропонував Раді безпеки ООН підтримати п'ять принципів забезпечення безпеки Запорізької АЕС: не допускати атак по станції або з її території, не розміщувати на станції важкі озброєння та військових, які можуть бути використані для атаки. Також не наражати на небезпеку енергопостачання станції, забезпечити захист усіх структур і систем, що відповідають за безпечну роботу станції, не вживати жодних дій, що підривають ці принципи.

"Путін повинен це врахувати": Сікорський припустив, скільки Україна здатна захищатися без допомоги США

неділя, 23 лютий 2025, 22:59

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...

Малюк заявив, що СБУ знайшла ефективну протидію російським розвідувальним дронам

неділя, 23 лютий 2025, 22:24

Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...