Головна мета битви за Донбас - розгромити угруповання військ противника. І, до речі, ця мета однакова що для нашої сторони, що для російської. Росія намагатиметься розгромити наші війська, передають Патріоти України.
Ключове місце у поточних бойових діях — Маріуполь. Бо на сьогоднішній день він відтягує на себе дуже велику кількість сил і засобів противника. А саме — порядку 10 тис російських військовослужбовців. Причому тут йдеться про найбільш боєздатні частини російських військ. Там воює 150-та мотострілкова дивізія, яка є найбільш новітньою в технічному оснащенні ЗСРФ, там воює 22-га бригада спецпризначенців ГРУ Міноборони Росії, також 810-та окрема бригада морських піхотинців з міста Феодосія. Навіть оці три з'єднання і частини, які я перелічив, це, фактично, еліта серед тієї решти, яка сьогодні застосовується в Україні.
Найгірша зараз ситуація — у Херсоні та області. Бо ця територія перебуває під контролем російських військ. І дійсно, вони мають можливість проводити там оці чистки — ліквідацію проукраїнськи налаштованих активістів. І мають можливість там фактично керувати цією територією, принаймні, в політичному й фізичному сенсі. І на сьогоднішній день все залежить від Донбасу. Ніхто не зможе змінити у Херсоні ситуацію в будь-який бік доти, доки ми не будемо розуміти, що ми можемо, де ми і в якому стані перебуваємо. Тому всі й говорять, що Донбас — це ключова битва. Якщо ми виграємо на Донбасі, то південь посиплеться сам по собі.
Ключовим населеним пунктом лінії битви за Донбас може стати місто Краматорськ. Бо це — головна мета. На Краматорськ наступає Росія з півночі від Ізюму і з півдня — від Гуляйполя. Оці напрямки є головними. Якщо вони зустрінуться в Краматорську, то наше угруповання військ в зоні ООС опиниться в оперативному оточенні. Цього можна уникнути. Все залежатиме від стійкості нашої оборони. Наскільки ми на сьогодні здатні вистояти проти такого ворога як РФ і відбити їхні атаки. Якщо ми вистоїмо і оточення не буде, то ми зможемо, може не одразу, але поступово, розгромити російські війська і змусити їх відступати. Оце головна мета. Ми повинні вистояти в оборонній операції, а Росія намагається мати успіх у наступальній операції.
Щодо можливості військового підкріплення РФ з моря. В Україні із крупних портів залишилися під контролем Миколаїв, Одеса, Чорноморка і Очаків. Про морську десантну операцію я би взагалі розмови не вів. Так, вони дуже хочуть, але в них немає ні сил, ні засобів. Морська піхота, яка мала брати участь в цьому десанті, нині воює під Маріуполем, і там гине вже другий командир цієї бригади разом із особовим складом. Тихоокеанська морська піхота не приїхала сюди, тому, що вони почали раптові навчання на Тихому океані у зв’язку із загостренням ситуації із Японією по Курильських островах. Додайте сюди десантні кораблі, які ми вивели з ладу в ході операції в Бердянську — якісь знищили, якісь пошкодили. Вони вже можуть привезти трохи більше половини від кількості того десанту, який могли привезти спочатку. Ну і найголовніше — до Одеси не прорвалося сухопутне угруповання російських військ. А без підтримки із суходолу немає сенсу висаджувати морський десант.
Загалом, ситуація настільки нестабільна, що від будь-якої деталі залежить загальний результат. Ми ось тут зраділи, що відстояли київський напрямок з усіх боків — північ і південний схід. Але поточна напруженість ситуації на самому Донбасі, загроза таким містам як Дніпро й Запоріжжя, оце зараз головна проблема цієї війни. І якщо ми її вирішимо, то переможемо.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...