Головна проблема війни: Військовий експерт пояснив, від чого залежить перемога України

Головна мета битви за Донбас - розгромити угруповання військ противника. І, до речі, ця мета однакова що для нашої сторони, що для російської. Росія намагатиметься розгромити наші війська, передають Патріоти України.

Вони пішли шляхом оточення наших військ в зоні ООС і завдати нам військову поразку з метою примушення до капітуляції. Ми будемо робити те ж саме — намагатиметься розгромити російські війська в зоні ООС або на Донбасі в цілому, і змусити РФ підписати договір на наших умовах. Ось в чому полягає мета цієї операції. Вона — обопільна. Про це йдеться у блозі полковника запасу ЗСУ, військового експерта Олега Жданова.

Ключове місце у поточних бойових діях — Маріуполь. Бо на сьогоднішній день він відтягує на себе дуже велику кількість сил і засобів противника. А саме — порядку 10 тис російських військовослужбовців. Причому тут йдеться про найбільш боєздатні частини російських військ. Там воює 150-та мотострілкова дивізія, яка є найбільш новітньою в технічному оснащенні ЗСРФ, там воює 22-га бригада спецпризначенців ГРУ Міноборони Росії, також 810-та окрема бригада морських піхотинців з міста Феодосія. Навіть оці три з'єднання і частини, які я перелічив, це, фактично, еліта серед тієї решти, яка сьогодні застосовується в Україні.

Найгірша зараз ситуація — у Херсоні та області. Бо ця територія перебуває під контролем російських військ. І дійсно, вони мають можливість проводити там оці чистки — ліквідацію проукраїнськи налаштованих активістів. І мають можливість там фактично керувати цією територією, принаймні, в політичному й фізичному сенсі. І на сьогоднішній день все залежить від Донбасу. Ніхто не зможе змінити у Херсоні ситуацію в будь-який бік доти, доки ми не будемо розуміти, що ми можемо, де ми і в якому стані перебуваємо. Тому всі й говорять, що Донбас — це ключова битва. Якщо ми виграємо на Донбасі, то південь посиплеться сам по собі.

Ключовим населеним пунктом лінії битви за Донбас може стати місто Краматорськ. Бо це — головна мета. На Краматорськ наступає Росія з півночі від Ізюму і з півдня — від Гуляйполя. Оці напрямки є головними. Якщо вони зустрінуться в Краматорську, то наше угруповання військ в зоні ООС опиниться в оперативному оточенні. Цього можна уникнути. Все залежатиме від стійкості нашої оборони. Наскільки ми на сьогодні здатні вистояти проти такого ворога як РФ і відбити їхні атаки. Якщо ми вистоїмо і оточення не буде, то ми зможемо, може не одразу, але поступово, розгромити російські війська і змусити їх відступати. Оце головна мета. Ми повинні вистояти в оборонній операції, а Росія намагається мати успіх у наступальній операції.

Щодо можливості військового підкріплення РФ з моря. В Україні із крупних портів залишилися під контролем Миколаїв, Одеса, Чорноморка і Очаків. Про морську десантну операцію я би взагалі розмови не вів. Так, вони дуже хочуть, але в них немає ні сил, ні засобів. Морська піхота, яка мала брати участь в цьому десанті, нині воює під Маріуполем, і там гине вже другий командир цієї бригади разом із особовим складом. Тихоокеанська морська піхота не приїхала сюди, тому, що вони почали раптові навчання на Тихому океані у зв’язку із загостренням ситуації із Японією по Курильських островах. Додайте сюди десантні кораблі, які ми вивели з ладу в ході операції в Бердянську — якісь знищили, якісь пошкодили. Вони вже можуть привезти трохи більше половини від кількості того десанту, який могли привезти спочатку. Ну і найголовніше — до Одеси не прорвалося сухопутне угруповання російських військ. А без підтримки із суходолу немає сенсу висаджувати морський десант.

Загалом, ситуація настільки нестабільна, що від будь-якої деталі залежить загальний результат. Ми ось тут зраділи, що відстояли київський напрямок з усіх боків — північ і південний схід. Але поточна напруженість ситуації на самому Донбасі, загроза таким містам як Дніпро й Запоріжжя, оце зараз головна проблема цієї війни. І якщо ми її вирішимо, то переможемо.

"Вони терміново хочуть переговорів": Через Трампа сценарій з Україною в кордонах 1991 року стає реальним, - експерт

неділя, 19 січень 2025, 12:45

Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...

Закрутять гайки: У США посилять арешти нелегальних іммігрантів після інавгурації Трампа

неділя, 19 січень 2025, 12:28

Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...