"Гра Міршаймера": Історик з Гарварду пояснив, на чому будується політика США щодо Росії

Під час нещодавньої пресконференції Трамп недвозначно фактично визнав, що Україна була і є зоною інтересів Росії, тому не слід було говорити, що Україна має право на членство у НАТО. Про це заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій в інтерв’ю «Главкому», передають Патріоти України.

За його словами, це скидається просто на небажання подивитися на справжній причинно-наслідковий зв’язок війни Росії, де прагнення України вступити у НАТО – лише привід. «Не бачити реальність того, що Росія просто хоче знищити Україну – це страх перед Росією, чи просто нерозуміння, як у цій ситуації діяти, коли потрібно визнати Росію терористом?», – каже Плохій.

«Страх перед Росією – це відповідне пояснення цієї політики (з боку США). З точки зору історії міжнародних відносин воно має трошки інші формулювання. Тобто йдеться про те, що є великі держави, у яких є свої власні інтереси, у тому числі територіальні. Тобто це Real politic. Загроза цим інтересам викликає автоматично реакцію з боку іншої великої держави», – розповів історик.

Він також наголосив, що світ значно змінився з часів ХІХ чи ХХ століть. Однак історик підкреслив, що з часів Холодної війни одна річ залишилася без змін.

За його словами, у світі залишаються дві ядерні супердержави. Одна з них – це є Росія. І непередбачувані ситуації полягають у тому, що колись СРСР, а потім Росія була економічною супердержавою. Та сьогодні вона навіть не входить у десятку найбільших економік, але залишається ядерною супердержавою. І це, певне, шизофренія, яка вносить дестабілізацію у світовий порядок.

«Тобто це гра Міршаймера, традиційна Real politic (Джон Міршаймер – американський політолог, автор теорії Наступального реалізму та дослідження про вплив ізраїльського лобі у США на зовнішню політику країни). І у цьому розумінні Росія є одна з клубу великих держав, де інші великі держави мали б поважати її інтереси. Тобто йдеться про те, що США готові були йти у війну, коли радянські, чи, точніше, українські ракети з'явилися на Кубі, тобто була загроза потенційного втручання присутності СРСР у Латинській Америці. Ідеться про світ великих держав і їхню логіку, яка не є нашою логікою. І яка для нас є неприйнятною. Але питання у тому, що ця логіка не є прийнятною для більшості країн у світі», – підсумував історик.

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...

"Україна, пам’ятайте, має 110 бригад на полі": У Варшаві пояснили, чому Трамп не зможе "здати" Україну

понеділок, 24 лютий 2025, 11:56

Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...